Верховна Рада запровадила механізм “єдиного вікна” та оптимізації процедур при переміщенні товарів через кордон

Парламент вніс зміни до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо запровадження механізму “єдиного вікна” та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України.

“За” відповідний проект проголосувало 259 народних депутатів, повідомляє кореспондент Syla.News.

Як йдеться у пояснювальній записці, у серпні 2016 року урядом зроблено перший крок для запровадження «єдиного вікна», проте функціонування та розвиток цього механізму практично унеможливлюється відсутністю необхідних законодавчих змін.

Проте досі не була досягнута головна мета створення механізму «єдиного вікна» – спрощення процедур торгівлі та скорочення часових витрат бізнесу на здійснення процедур оформлення  товарів за рахунок однократного подання підприємством уніфікованого набору відомостей, які повинні використовуватися усіма контролюючими органами, через «єдине вікно».

Окрім того, важливим пунктом нової норми є державна підтримка на часткове відшкодування сільськогосподарським товаровиробникам вартості закупівлі спеціальних вагонів для перевезення зерна. Раніше президент Петро Порошенко наклав вето на два пункти проекту закону.

Та попри це, голова профільного комітету Ніна Южаніна закликала депутатів підтримати занокопроект разом з правками президента.

“Цей закон є вкрай важлими для бізнесу сьогодні”, – сказала Южаніна.

Представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко пояснює, що більшість сільськогосподарських товаровиробників становлять фермерські господарства  – 75 відсотків від загальної кількості сільськогосподарських підприємств, обсяг виробництва продукції рослинництва – 11,2 відсотка –  не є таким, що об’єктивно вимагає придбання більшістю з них спеціальних вагонів для перевезення зерна.

“Це, відповідно до запропонованих президентом пропозицій, не забезпечує досягнення соціальних та економічних цілей державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників. Відтак є нераціональним витрачанням бюджетних коштів”, – повідомила з трибуни Ірина Луценко.

Автори закону запевняють: нова норма зменшить ризик корупційних дій за рахунок впровадження безпаперової взаємодії між посадовими особами державних органів та суб’єктами господарювання, а ще – підвищить позиції України в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business, що здійснюється експертами Світового банку.

 

 

 

317 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up