У театрі імені Марії Заньковецької сьогодні стартує 101-ий сезон

У театрі імені Марії Заньковецької розпочинається новий 101-ий сезон. Кореспонденти Syla.news поцікавились, чим будуть дивувати “заньківчани” львівських глядачів у найближчі кілька місяців.

Головний режисер театру, заслужений артист України Федір Стригун розповідає: вже незабаром “заньківчани” презентуватимуть нову п’єсу про Івана Мазепу.

“Ми поставимо нову п’єсу Юліуша Словацького про Івана Мазепу. Але не ми хочемо показати його з іншого боку. Не так, як всі уявляють його як “діда з бородою”. Ми розкажемо про перші його роки. Це романтична історія, адже він був дуже красивий та жінки його дуже любили. Однак ця п’єса саме про благородство Мазепи по відношенню до жінок, його відданість та лицарські вчинки. Ну, і власне про те, як Іван і Збігнів знайшли спільну мову та подружились. Але обов’язково знайдеться хтось третій, який це діло зіпсує, – анонсував Федір Стригун. 

Він зазначив, що у репертуарі театру є настільки велика кількість п’єс, що часто їх просто не вдається показати за сезон. Тому театр планує скорочувати їхню кількість. Натомість, акторів у театрі налічується 64. Порівняно з іншими відомими львівськими театрами, ця кількість менша у півтора-два рази. Федір Стригун відповідає на це так: “Нехай ліпше їх буде замало і вони будуть задіяні, ніж забагато і без роботи”.

 


Однак серед нових постановок є ще одне масштабне нововведення – п’єса “Гуцульський рік”. За словами творчих працівників театру, вона обійшлася театру в чималу суму.

“Першою прем’єрою після відкриття цього сезону стане п’єса “Гуцульський рік”. Ми врахували близько ста нових костюмів та чотири пори року. Колекція костюмів, що створюється, буде належати саме цій виставі. Тому вона зовсім не дешева”, – розповів режисер-постановник, заслужений діяч мистецтв України Вадим Сікорський.

Також, варто зазначити, що свій 101-ий сезон “заньківчани” розпочали на міжнародному фестивалі мистецтв TRANS MISJE. Жешув – Кошице – Острава – Дебрецен – Львів – Тракай – театри цих міст із різних країн підписати угоду про участь у проекті.

TRANS MISJE створений з ініціативи театру імені Ванди Сємашкової в Жешуві, а також закордонних партнерів – театрів Словаччини, Чехії, Угорщини, України та Литви, а також Музею Замку в Ланьцуті в якості почесного партнера. Проект сконцентрований на презентації різноманітних театральних форм, а також інших галузей музики, танцю, малярства, фотографії, фільмів.

Робота театру у новому сезоні розпочнеться виставою “Марія Заньковецька”. Варто зазначити, що в творчому колективі, задіяному в постановці, відбулася заміна. Роль Миколи Садовського, яку виконував Олесь Федорченко, тепер зіграє Андрій Войтюк.

Нагадаємо, що 8 вересня в рамках театрального фестивалю “Кіт Гаватовича” відбудеться прем’єра п’єси “Гамлет”.

Наталія Козак, Syla.news

522 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up