Нове дихання: завершився перший етап реставрації балкону в будинку на вулиці Чупринки

Завершився перший етап реставрації балкону в будинку на вулиці Генерала Чупринки 50-52.

Про це повідомляє прес- служба Львівської міської ради.

Реставраційні роботи розпочались торік. Їхня варться становить 1 млн. 300 тис. грн.

«Андрій Федоришин, Станіслав Бєльський і команда реставраторів завершили перший етап реставрації наріжника на вул. Чупринки, 52. Дуже складний об’єкт, реставратори виконали роботу добре. Однак роботи ще не завершені, вони продовжуються. Ще потрібно провести реставраційні роботи на наріжнику з іншого боку та реставрацію стінопису», – розповідає Лілія Онищенко, начальник управління охорони історичного середовища ЛМР.

Історична окраса міста збудована в псевдоготичному стилі з елементами венеційської готики. Будинок  робили за проектом архітектора Юзефа Сосновського. Фактично це два приміщення під номером 50 і 52.

«Сосновський використав усі сучасні на той час техніки і матеріали. На горі будинку є велика тераса і там був басейн. Будівельні матеріали, які використовували, були найновіші. Зокрема на цьому наріжнику використаний роман-цемент. Також Сосновський придумав розфарбувати розписами зовнішні склепіння, які є на балконі. Ці елементи дійшли до нас у знищеному вигляді», – пояснила Лілія Онищенко.

Відомо, що Сосновський жив певний час у цьому будинку, проте пізніше продав його відомому львівському колекціонеру-бібліофілу Бесядецькому. Тому часто цей будинок Сосновського називають палацом Бесядецьких.

Syla.news

292 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up