Ліфтом у космос: Японія проведе цікаве випробування

Найближчим часом японська космічна агенція JAXA запустить у космос супутники для випробування концепції космічного ліфта. Пристрій буде доправлено на орбіту за допомогою ракети-носія H-IIB.

Про це мовиться у прес-релізі відомства на ресурсі Phys.org.

Суть ідеї така: вантаж повинен підніматися з Землі у космос за допомогою довгого та міцного тросу, протягненому між нашою планетою та штучним супутником, який розташовується на геостаціонарній орбіті, тобто над однією і тією ж точкою, і підтримує трос за рахунок відцентрової сили, тросом переміщається і вантажний підйомник.

Цю концепцію запропонував ще Костянтин Ціолковський в 1895 році, але досі вона вважалася технічно нездійсненною.

Зараз же масштаби є дещо меншими. Ракета H-IIB, яку запустять з острова Танегасіма, має вивести на орбіту два невеликих супутники, між якими буде натягнуто трос довжиною 10 метрів.

Далі цим тросом буде рухатися мініатюрний ліфт (невеликий ящик з двигуном об’ємом 6 на 3 сантиметри), що працює за допомогою двигуна. Водночас камери на апаратах дозволять простежити за функціонуванням ліфта.

За словами представників, університету Сідзуока, в якому і було створено обладнання, це буде перший в світі експеримент з перевірки руху ліфта у космосі.

Також повідомляється, що будівельна компанія Obayashi планує використовувати технологію нанотрубок, щоб виготовити трос довжиною 96 тисяч кілометрів.

Планується, що до 2050 року за допомогою ліфта в космос можна буде відправляти туристів.

Syla.news

369 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up