Фундамент ініціювання змін: у Львові реалізовують план створення Львівського промислового хабу

У Львові реалізовують ініціативу «Промисловий хаб».  Питання створення відповідної організаційної структури обговорили на брифінгу, що відбувся 6 вересня.

Поштовхом до втілення плану проекту стала потреба об’єднати зусилля промислових підприємств та закладів професійно-технічної освіти для більшої конкурентоспроможності на внутрішньому та зовнішньому ринках.

«Насамперед ми звертали увагу на проблемні питання. Зокрема, забезпеченість промислових підприємств робітничими кадрами. Промисловість Львівщини потребує більше кадрів, оскільки створюються нові виробництва. Ми повинні переходити на нові рейки взаємодії промислових підприємств та закладів професійно-технічної освіти», – розповідає Роман Филипів, директор департаменту економічної політики Львівської ОДА.

Структура хабу міститиме 8 промислових  кластерів – об’єднання підприємницьких структур – та 4 наукових центрів. Зі слів Романа Филипіва, вже створено 4 кластери – будіндустрії, деревообробки, поліграфії та легкої промисловості. Ще 4 перебувають на стадії державної реєстрації в органах юстиції. Наукові центри функціонуватимуть разом з кластерами і забезпечуватимуть їх відповідною продукцією.

«Буде створено  4 наукових центри –якості та мобільності робочої сили, інноваційного розвитку, IT-забезпечення та конкурентоспроможної промислової політики. Ці установи виконують важливі функції.  Наприклад, у центрі якості робочої сили визначатиметься динаміка підготовки робочих кадрів, ефективність навчальних програм професійно-технічних закладів, куди працевлаштовуються випускники цих закладів.  У центрі  інноваційного розвитку розглядатиметься питання випуску сучасного продукту з інноваційними технологіями», – пояснює директор департаменту економічної політики Львівської ОДА.

Одним з основних завдань є ознайомлення та залучення  учнів професійно-технічних закладів до виробництва конкретних підприємств, щоб надалі працевлаштовувати випускників цих навчальних закладів.

«Ми провели роботу з закладами професійно -технічної освіти, в нас відбуваються зустрічі між координаторами кластерів, суб’єктами господарювання, промисловцями  кластерів. Ми поділили 51 професійно-технічний заклад на підкластери. Наприклад, ті заклади, які готують фахівців з машинобудування будуть співпрацювати з відповідним кластером», – зауважує Роман Филипів.

Надалі планується створити всі кластери та узгодити питання з функціонування центрів наукових досліджень. Опісля- зареєструвати організаційну структуру промисловий Хаб, яка матиме свого координатора, експертну раду, раду правління та інші органи функціонування.

Христина Генсьорська, Syla.news

357 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up