В Україні запустили систему розрахунків “електронний чек”

Державна фіскальна служба запустила пілотний проект із впровадження E-Receipt. Електронний чек буде діяти так само, як і звичайний. Проте він буде оброблятися та зберігатися в системі ДФС, а також йому буде присвоєний QR-код. 

Представникам бізнесу відтепер не потрібно подавати документи про розрахункові операції до фіскальної служби та купувати касові апарати. Нова програма передбачає онлайн-реєстрацію електронних пристроїв – смартфона, планшета або комп’ютера у Державній фіскальній службі.

“Використання новітніх технологій з метою фіскалізації операцій замість традиційних касових апаратів вже давно застосовуються в ряді високорозвинених європейських держав. Тому ми сподіваємося на успішну реалізацію пілотного проекту та прийняття позитивного рішення щодо використання інноваційних технологій”, – коментує Вікторія Куликова, менеджер Комітету побутової електротехніки Європейської Бізнес Асоціації.

Таке рішення, каже вона, не лише повністю відповідає духу часу, а й сприятиме заощадженню ресурсів підприємців на використання касових апаратів.

Електронний чек буде оброблятися і зберігатися в системі ДФС, йому буде присвоюватися QR-код. Після цього інформація буде передаватися на персональний пристрій. У спеціальному розділі на сайті ДФС і покупець, і продавець зможуть побачити звіт.

Електронний чек буде діяти так само, як і звичайний.

Програма E-Receipt також може бути інтегрована з іншими системами Державної фіскальної служби і бухгалтерськими програмами.

Як зазначає Родіон Єрошек, співзасновник компанії Poster — хмарної POS-системи для кафересторанів та магазинів, фіскальний реєстратор, який зараз використовують в Україні, зовні схожий на звичайний принтер, але в ньому зашитий спеціальний накопичувач, який збирає з каси всі дані про продажі і передає в податкову.

“Перехід на електронні чеки економить рестораторам від 6000 до 25000 гривень, адже купувати фіскальний реєстратор тепер не потрібно. Разом з тенденцією переходу на більш зручне нове покоління POS-систем, які працюють на планшетах і зберігають всю інформацію про роботу закладу в «хмарі», це значно спрощує ведення бізнесу”, – коментує він.

І додає, що особливо це важливо для невеликих закладів, адже буде достатньо мати лише ноутбук або планшет, щоб працювати.

Крім того, він зазначає, що у багатьох країнах Європи, наприклад, в Німеччині, Франції, Австрії та Хорватії вже давно успішно реалізується така схема роботи.

“Там система працює таким чином: до будь-якого комп’ютера, у якого є USB-port, підключається спеціальна флешка c зашитим в ній криптоключем – фізичним носієм, гарантом того, що надана інформація достовірна. На комп’ютер встановлюється спеціальна програма, яка відсилає всю інформацію про продажі закладу у «фіскальну хмару», а вже звідти вона обробляється податковою службою”, – каже Єрошек. 

Також додає, що система працює і з планшетами.

“Тоді просто додатково використовується недорогий коннектор – ARM, Windows або Linux пристрій, в який підключається флешка з криптоключем і з яким планшети спілкуються по інтернету”, – пояснює Родіон Єрошек.

Як приклад, він згадує Німеччину.
“У Німеччині правда пішли ще далі. У них є так звана «повна хмарна фіскалізація». Замість того, щоб підключати фіскальну флешку у себе в закладі, ви можете підключитися по інтернету до сервісу, який надає такі послуги. Звичайно, коли в закладі пропаде інтернет, друк фіскальних чеків стане неможливим. Але це Німеччина, там дозволяється на цей період виписувати фіскальні чеки від руки, а потім, коли інтернет відновиться, відправити їх в фіскальну хмару”, – пояснює експерт компанії Poster.

Нагадаємо, Кабмін підвищив поріг річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів і послуг, які можна проводити без застосування реєстратора розрахункових операцій.

13 червня, уряд спростив обслуговування і ремонт реєстраторів розрахункових операцій і почав експеримент з використання різних пристроїв в якості касових апаратів.

Ірина Пилипишина, Syla.news 

457 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up