Сьогодні солісту гурту Queen могло б виповнитись 72

5 вересня легенді рок-музики, лідеру гурту Queen Фредді Мерк’юрі могло б виповнитись 72 роки. 

Легендарний Фаррух Булсара, співак і музикант, вокаліст рок-гурту Queen, якого весь світ знає як Фредді Мерк’юрі, народився 5 вересня 1946 року на острові Занзібар.

Його музична творчість розпочалась із співів у шкільному хорі, і, згодом, музичного гурту Smile який виступав на молодіжних вечірках. Також він навчався в художньому коледжі, паралельно займаючись музикою.

 

З часом артист вирішив змінити назву гурту на Queen і, заодно взяти псевдонім Мерк’юрі. Саме цим моментом датують початок історія успіху колективу і самого Фредді. Артист увійшов до списку 100 найвидатніших британців, згідно з опитуванням BBC, і потрапив до рейтингу 100 найкращих вокалістів всіх часів за версією журналу Rolling Stone.

” Вклад Фредді Мерк’юрі я ввважю важко оцінити. Пісні гурту Queen досі залишають одними із найкращих у історії рок-музики. Це людина яка змогла, можливо, вперше показати, що є справжнім шоу. Плюс до цього неймовірний вокал. Зібрати біля себе одних із найкращих музикантів світу, доповнити це неперевершеним вокалом Фредді. Цей гурт просто не мав права не досягти успіху. Більше того Фредді зміг поєднати рок музику та оперу. Він не зациклювався на стандартних рамках які виставляють, зазвичай, собі рок-музиканти. Харизма, поведінка на сцені, вокал, чудове відчуття музики зробили його успіх недосяжним для багатьох поколінь”, – пояснив Сергій Юрчик – музикант.

На жаль, світова рок-зірка прожила лише 45 років, ставши легендою та взірцем рок-поколінь.  Причиною його гибелі стала нерозбірливість Мерк’юрі у сексуальних зв’язках. Спочатку він підхопив СНІД, на тлі якого розвинулась бронхопневмонія, від якої він і помер. Натомість, сам Фредді не втомлювався провторювати: “У мене було більше коханців, ніж в Елізабет Тейлор”.

Queen намагався підшукати заміну, але їх старання не були успішними, тому що кількість фанів нестримно зменшувалась після смерті соліста.

“Його дует із Монсерат Кабальє довів, що Фредді Мерк’юрі є одним із найкращих вокалістів в історії. Після смерті Фредді у гурту Queen було декілька солістів, але зазвичай фанати розчаровувались. Передати ту енергетику якою володів Фредді Мерк’юрі не вдалося нікому”, – зазначив Сергій Юрчик. 

“Не поважати його творчість просто гріх. Це стара школа,яку ніяк не вдається переплюнути новій. На жаль. Співаки того періоду,володіли напрочуд професійними вокальними даними, вирізнялися чудовими тембрами і милозвучністю. Таким був і Мерк’юрі. Його діапазону можна тільки позаздрити, а високі ноти, які він брав з легкістю, приємно лоскотали навіть найвибагливіше вухо. А які мелодії тоді були. Ті пісні не треба було прокручувати тисячі разів по радіостанціям за гроші. Вони запам’ятовувалися з перших акордових рифів”, – розповів львівський співак і композитор Назар Савко. 

Мерк’юрі помер 24 листопада 1991 року, однак досі залишається одним з найпопулярніших вокалістів у світі. Його пісню Bohemian Rhapsody визнали найкращою піснею тисячоліття за версією The Official Charts Company.

Наталія Козак, Syla.news

672 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up