Верховна Рада оприлюднила поправки Порошенка до конституції

Верховна Рада оприлюднила поправки Порошенка до конституції

Президентський законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо стратегічного курсу держави для набуття повноправного членства України в ЄС та НАТО оприлюднили на сайті Верховної Ради.

Згідно із запропонованими змінами, у повноваження ВР входитиме «реалізація стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та Організації Північноатлантичного договору».

Натомість, Президент України буде гарантом реалізації стратегічного курсу держави на членство держави в ЄС і НАТО.

Кабінет міністрів, у свою чергу, забезпечуватиме реалізацію стратегічного курсу на членство України в цих організаціях.

При цьому конституційними змінами пропонується закріпити, що Верховна Рада підтверджує «європейську ідентичність українського народу та незворотність європейського та євроатлантичного курсу України».

Окрім того, Порошенко пропонує з перехідних положень Конституції виключити норму про те, що «використання наявних військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливе на умовах оренди в порядку, визначеному міжнародними договорами України, ратифікованими Верховною Радою».

У пояснювальній записці до законопроекту Петро Порошенко зазначив, що російська збройна агресія спричинила докорінні зміни у зовнішньому та внутрішньому безпековому середовищі України, що обумовлює необхідність пошуку нових механізмів гарантування національної безпеки та чіткого закріплення в основному законі держави незворотності цивілізаційного вибору України, уособленням якого є європейська та євроатлантична інтеграція України.

«Для Українського народу інтегрування до ЄС та НАТО є рівнозначним забезпеченню незалежності нашої держави», – написав Петро Порошенко у пояснювальній записці.

Він також додав, що курс України на вступ до ЄС і НАТО підтримує «переважна більшість українського суспільства».

Syla.news

Коментувати

284 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up