Верховна Рада оприлюднила поправки Порошенка до конституції

Президентський законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо стратегічного курсу держави для набуття повноправного членства України в ЄС та НАТО оприлюднили на сайті Верховної Ради.

Згідно із запропонованими змінами, у повноваження ВР входитиме «реалізація стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та Організації Північноатлантичного договору».

Натомість, Президент України буде гарантом реалізації стратегічного курсу держави на членство держави в ЄС і НАТО.

Кабінет міністрів, у свою чергу, забезпечуватиме реалізацію стратегічного курсу на членство України в цих організаціях.

При цьому конституційними змінами пропонується закріпити, що Верховна Рада підтверджує «європейську ідентичність українського народу та незворотність європейського та євроатлантичного курсу України».

Окрім того, Порошенко пропонує з перехідних положень Конституції виключити норму про те, що «використання наявних військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливе на умовах оренди в порядку, визначеному міжнародними договорами України, ратифікованими Верховною Радою».

У пояснювальній записці до законопроекту Петро Порошенко зазначив, що російська збройна агресія спричинила докорінні зміни у зовнішньому та внутрішньому безпековому середовищі України, що обумовлює необхідність пошуку нових механізмів гарантування національної безпеки та чіткого закріплення в основному законі держави незворотності цивілізаційного вибору України, уособленням якого є європейська та євроатлантична інтеграція України.

«Для Українського народу інтегрування до ЄС та НАТО є рівнозначним забезпеченню незалежності нашої держави», – написав Петро Порошенко у пояснювальній записці.

Він також додав, що курс України на вступ до ЄС і НАТО підтримує «переважна більшість українського суспільства».

Syla.news

331 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up