Уляна Супрун дала поради батькам стосовно перевезення дитини в автомобілі

Міністр охорони здоров’я розповіла як правильно перевозити дітей в автівці. Зокрема, вона наголосила на використанні спеціального автокрісла.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці міністерки.

“Ці ризики можна суттєво зменшити, якщо уважно підійти до вибору дитячого автокрісла. Існує велика кількість статистичних даних, які вказують, що правильний вибір та фіксація дитини в кріслі може зберегти життя навіть в дуже складних аваріях”, – йдеться у повідомленні.

Вона додала, що за даними ВООЗ, дитячі автомобільні крісла зменшують ризики отримання серйозної травми на 80% в порівнянні з дітьми, яких фіксують в авто просто з допомогою паска безпеки.

“Важливо не просто придбати крісло і посадити в нього дитину. Безпека та ефективність також залежить і від того, чи вірно було підібране крісло, а також від правильності його фіксації. Деякі дослідження вказують, що 70-80% дитячих сидінь використовуються неправильно”, – стверджує Уляна Супрун.

Вона дала поради батьками щодо безпечного перевезення дитини у авто.

Так, не дивлячись на тривалість поїздки, потрібно завжли пристібати дитину в кріслі

Згідно чинних правил дорожнього руху, заборонено перевозити дітей ростом нижче 145 см та віком менше 12 років без будь-якого фіксування в автомобілі.

Також варто подбати про крісло, яке буде підходити для вашої дитини

Розмір і особливості крісла залежать від ваги, комплекції та віку дитини. Часто на моделях вказують вік, проте потрібно пам’ятати, що не лише він є критерієм вибору крісла. Перш ніж купувати, необхідно знати вагу та зріст дитини. А також врахувати, що для тривалих поїздок потрібно більш комфортне сидіння.

Найкраще це зробити разом з дитиною, адже не всі крісла підходять до певних марок автомобілів. Переконайтесь, що ви розумієте конструкцію візка та його механізми. А також впевніться, що дитині у ньому зручно.

При купівлі перевіряйте маркування та документи. Навіть якщо крісло має необхідне маркування і документацію, але було придбане вже після первинного використання, воно може мати пошкодження. Тому незначна аварія деформує каркас, що може бути непомітним для ока, втім суттєво впливатиме на безпеку дитини.

Не можна забувати й про те, що автокрісла також мають термін придатності. Як правило, це 6 років після його виготовлення.

Аби уникнути небезпеки потрібно вивчити правила перевезення дітей різного віку. Для цього є окремі правила по встановленню крісла. Наприклад, новонароджених дітей віком до 1 року, за деякими рекомендаціями до 2-х, не можна перевозити обличчям до ходу руху. Крісло має бути встановлене боком або ж задом. Старших дітей – вагою від 9 кілограм вже можна перевозити обличчям.

Syla.news

279 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up