Синютка оголосив про намір відновити перевантажувальну сміттєву станцію на Північній

У вівторок, 4 вересня, під час апаратної наради голова Львівської ОДА Олег Синютка відреагував на закриття станції перевантажування сміття на вул. Північній у Львові. Він стверджує, що скупчення відходів за 2 км від львівського аеропорту не становить жодної загрози здійсненню польотів. Така реакція очільника області спричинена рішенням виконкому міської ради, а також встановленням на в’їзді перевантажувальної станції першого вересня шлагбауму, і охорону ділянки ЛКП «Муніпальна варта».

«Я не розумію, чому влада міста прийняла рішення закрити станцію перевантаження сміття. Мотивація, що там щось буде заважати не сприймається, тому що перевізник і департамент житлового комунального господарства там все повністю очистили», – заявив Олег Синютка.

Він звинуватив міську владу в перешкоджанні вивезення сміття зі Львова та доручив директору департаменту житлово-комунального господарства ЛОДА Назарієві Романчукові підготувати звернення до мера Львова Андрія Садового.

«Підготуйте, будь ласка, офіційне звернення на міського голову. Якщо не вирішиться ситуація із блокуванням станції, то ми передамо міській владі функції з вивозу твердих побутових відходів зі Львова», – розпорядився Олег Синютка.

На розпорядження голови ЛОДА оперативно відреагував мер Львова Андрій Садовий. За його словами, звезення сміття на вул. Північну неможливе, через занадто близьке розташування майданчика до аеропорту.

«Жодної станції перевантажування чи накопичення сміття на цій ділянці бути не може. Це категорична позиція міської влади. Їй відповідає позиція міжнародного аеропорту «Львів» та позиція СБУ, які раніше зверталися до ЛМР щодо закриття цього об’єкту. Замість того, щоб підшукати ділянку для регіонального полігону, обласні посадовці звозили сміття на вул. Північну навіть з районів області. А громада міста кожного дня платить області мільйон гривень за вивезення сміття!», – заявив Андрій Садовий.

Мер Львова нагадав, що на створення регіонального полігону твердих побутових відходів з державного бюджету виділили 50 млн грн. Однак його досі не створили. Натомість керівники області витрачають кошти на впорядкування малих локальних полігонів, що не вирішує проблеми вивезення сміття.

Нагадаємо, що в червні цього року на перевантажувальній станції на вул. Північній у Львові виникла критична ситуація у зв’язку із накопиченням відходів. Скупчення сміття приваблювало птахів, внаслідок чого літак МАУ, що вилетів зі Львова 30 липня, здійснив вимушену посадку у Борисполі через потрапляння птаха в турбіну.

Після цього інциденту керівництво львівського аеропорту та управління СБУ у Львівській області звернулися з листом до ЛМР із проханням припинити функціонування станції перевантаження сміття. За словами гендиректорки Міжнародного аеропорту «Львів» імені Данила Галицького Тетяни Романовської, відновлення роботи станції становить загрозу для безпеки польотів.

У свою чергу голова ЛОДА на початку липня зобов’язав компанію-перевізника «АВЕ Львів» до кінця місяця вивезти все сміття з перевантажувальної станції на вул. Північній. Вивезення відходів відбувалося зі значними затримками і завершилося 29 серпня. За словами директора компанії «АВЕ Львів» Олега Гайовишина, протягом двох з половиною місяців з цієї території вивезли приблизно 10 тис. тонн накопичених відходів.

Посадовці ЛОДА розцінили закриття станції як «намагання дестабілізувати ситуацію з вивезенням відходів» і визнали, що поки не знайшли альтернативних ділянок для вивезення сміття. В ЛМР наполягають, що перевантажувальна станція на вул. Північній більше працювати не буде, а єдиним виходом із ситуації вважають створення регіонального полігону.

Нагадаємо, нещодавно сміттєзвалище, що загрожувало роботі аеропорту “Львів” розчистили до кінця.

Syla.news

342 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up