Міносвіти думає над продовженням терміну обговорення нового правопису

Міністерство освіти і науки виступає за продовження громадського обговорення проекту нової редакції українського правопису, повідомила міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич. 

Про вона розповіла у коментарі “Радіо Свобода”.

За її словами, людям бракує достовірної інформації щодо цього питання.

«Наші спостереження і бурхлива дискусія навколо правопису свідчать про те, що треба продовжити це громадське обговорення і треба більша інформаційна кампанія, тому що люди лякаються, що їм заборонять говорити якось так, а змусять говорити якось інакше. Тому що багато з них навіть не читали цей правопис і цю пропозицію докладно, але хтось десь щось чув», – сказала Лілія Гриневич в інтерв’ю «Радіо Свобода».

На її думку нова редакція правопису потребує додаткової наукової дискусії, а продовження терміну обговорення дозволить долучити науковців, що не є учасниками робочої групи.

«Коли ми будемо мати більш-менш суспільно узгоджений варіант, він повинен бути спочатку затверджений Кабміном, розглянутий всіма центральними органами влади і після того буде ухвалено рішення», – розповіла посадовиця.

Доцільність змін у правописі Лілія Гриневич пояснила тим, що багато теперішніх норм виникли в результаті русифікації української мови.

Нагадаємо, що раніше стало відомо, що обговорення проекту триватиме до 15 вересня. Із повним текстом проекту нового українського правопису можна ознайомитись на сайті Міністерства освіти.

Syla.news

----------------------

Коментувати

219 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up