Міносвіти думає над продовженням терміну обговорення нового правопису

Міністерство освіти і науки виступає за продовження громадського обговорення проекту нової редакції українського правопису, повідомила міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич. 

Про вона розповіла у коментарі “Радіо Свобода”.

За її словами, людям бракує достовірної інформації щодо цього питання.

«Наші спостереження і бурхлива дискусія навколо правопису свідчать про те, що треба продовжити це громадське обговорення і треба більша інформаційна кампанія, тому що люди лякаються, що їм заборонять говорити якось так, а змусять говорити якось інакше. Тому що багато з них навіть не читали цей правопис і цю пропозицію докладно, але хтось десь щось чув», – сказала Лілія Гриневич в інтерв’ю «Радіо Свобода».

На її думку нова редакція правопису потребує додаткової наукової дискусії, а продовження терміну обговорення дозволить долучити науковців, що не є учасниками робочої групи.

«Коли ми будемо мати більш-менш суспільно узгоджений варіант, він повинен бути спочатку затверджений Кабміном, розглянутий всіма центральними органами влади і після того буде ухвалено рішення», – розповіла посадовиця.

Доцільність змін у правописі Лілія Гриневич пояснила тим, що багато теперішніх норм виникли в результаті русифікації української мови.

Нагадаємо, що раніше стало відомо, що обговорення проекту триватиме до 15 вересня. Із повним текстом проекту нового українського правопису можна ознайомитись на сайті Міністерства освіти.

Syla.news

184 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up