250 тис. гривень на ЗУНР. У Львові досліджуватимуть ще один період в історії української державності

Сьогодні, 4 вересня,  Львівська міська рада презентувала проект програми підтримки дослідників ЗУНР. Зазначається, що метою цього проекту є популяризація науково-просвітницької діяльності Львова, розвиток наукового потенціалу міста, привернення уваги до творення української державності.

“На 27 році незалежності ми й досі вивчаємо не свою історію. Ми вивчаємо ту, що нам підсунула Катерина ІІ, бо хотіла стати імператрицею, і потім доправив Сталін з марксизмом та ленінізмом. Кожен народ знає свою історії та вивчає її зі своєї точки зору. Якщо ви чули, Лілія Гриневич нещодавно повідомила, що знято з друку підручники з історії 5 та 10 класу. Власне ми, громадська організація “Меморіал”, настояли щоб це відбулося, тому що ми довели їм, що там іде не українська історіографія із абсолютно неукраїнської точки зору”, – зауважив головний редактор журналу “Визвольна боротьба”, голова правління ГО “Меморіал” імені Василя Стуса Роман Гунда.

Зокрема, на прийняття цього рішення вплинуло те, що місто готується відзначити 100-річчя створення Західноукраїнської Народної Республіки. Загалом з міського бюджету на реалізацію програми передбачено 250 тис грн. Планується розприділити ці кошти по 25 тис на 10 премій.

“Ми готуємо цілу програму відзначення на сторіччя Західноукраїнської Народної Республіки. І важливим є те, що там будуть різні заходи, спрямовані на різну цільову аудиторію. Це будуть як культурні заходи для широкого загалу, так і дискусійні лекції, де буде задіяне вузьке коло істориків та дослідників, які готові фахово з різних сторін розкрити ще не вивчені постаті”, – пояснює Наталія Бунда, директор департаменту розвитку ЛМР.

Також з нагоди 100-річчя ЗУНР на вулиці Городоцька, 40 буде встановлено скульптуру. Наразі вже розпочаті роботи з реконструкції площі, територія вже обгородження та встановлені допоміжні засоби для зберігання матеріалів.

Скульптурна композиція складатиметься з лева, фігуру якого запозичено із гербу ЗУНР, та блоків каменю з виноградною лозою, що є символом крові українських бійців Листопадового Чину та УГА.

Нагадаємо, нещодавно Лілія Гриневич повідомила, що в Україні всі підручники для першокласників будуть надруковані у кінці вересня-на початку жовтня, а для десятикласників – на початку листопада 2018 року.

Наталія Козак, Syla.news

312 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up