Театральний фестиваль “Кіт Ґаватовича”: “Ми обговоримо все, починаючи дрібницями, і закінчуючи межею між театром та цирком”

Цьогоріч театральний фестиваль “Кіт Ґаватовича” вводить нову тематику – театральний етикет. В її межах театральні діячі дискутуватимуть про правила поведінки в театрі для глядачів та учасників театрального процесу, дрес-код та висвітлення військової тематики на сцені. 

Організатори пояснюють, що хочуть через відвертість режисерів та авторів постановок на відповідну тематику розглянути питання театрального етикету та з’ясувати як потрібно поводитись у театрі і що можна показувати на сцені.

“Цьогоріч театральний фестиваль має тему театрального етикету та етики. Ми підніматимемо теми від малого – комунікації, до поведінки глядачів, режисерів і учасників театрального дійства під час прем’єри та після неї. Ми розглянемо поведінку глядача, питання дрес-коду, розповімо як аплодувати, чи стукати ногами. Ми обговоримо все, починаючи дрібницями, і закінчуючи межею між театром та цирком”, – пояснила програмний директор фестивалю Єва Якубовська.

Вона додала, що в силу обставин зараз з’євляється багато сценічних проектів які говорять про військові конфлікти через призму бойових дій на Сході або ж через Другу Світову війну. Тому, організатори вирішили влаштувати дискусію щодо цього між режисерами, що безпосередньо працювали із постановками цього жанру. У ній візьмуть участь Ахтем Сеітаблаєв, Роза Саркісян, Антон Романов та Єва Якубовська.

Зазначається, що раніше організатори не робили дрес-коду на всі перформанси, але на відкриття вирішили поексперементувати та влаштувати його.

“У театрі існує свій дрес-код. Хоч він і не в такій мірі популярний в Україні як у Німеччині, до прикладу. Коли я прийшла в мюнхенський театр в кросівках, то я мала проблеми із входом. Наші люди хоч і не настільки переймаються цим, але ми зрозуміли, що це певна антракція, що дозволяє глядачеві також надягнути костюм”, – розповідає Єва Якубовська. 

Однією із цілею фестивалю є стерти межі між актором та глядачем. Тому всі глядачі та відвідувачі матимуть змогу поспілкуватись із режисерами та акторами та подискутувати на різну тематику.

Також у Стрийському парку спільно із Видавництвом Старого Лева створять спеціальний книжковий лаундж, що буде діяти весь час впродовж фестивалю. Там всі охочі матимуть можливість відпочити та почитати книги в перервах між виставами та дискусіями.

Фестиваль триватиме 7-9 вересня у Стрийському парку біля кінотеатру “Львів”.

Нагадаємо, що спеціально до фестивалю міжнародна мистецька група «MaxSirArt», яка раніше працювала із масштабними проектами у Нью-Йорку, Берліні, Парижі та інших містах світу, приїхала до Львова із шекспірівського театру «Глобус» після резиденції у Британії, аби створити нового «Гамлета» з львівськими акторами. Журналістам Syla.news вдалось поспілкуватись із закордонними режисерами.

Прем’єра відбудеться 8 вересня о 20.30 год у трамвайному депо Lem Station.

Наталія Козак, Syla.news

 

523 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up