Глобальне потепління змінить ландшафт Землі до невпізнанності

Глобальне потепління змінить ландшафт Землі до невпізнанності

Всього за 100 років Земля може перетворитися на невпізнанний, чужий для нас світ. А відомі на сьогодні екосистеми на планеті зникнуть.

Як повідомляє УНІАН, про це пише Newsweek, додаючи, що вчені вивчили понад 500 древніх записів про клімат і дійшли висновку: нинішнє глобальне потепління подібне до того, через що наша планета пройшла під час попереднього льодовикового періоду. І глобальний зсув у біологічному різноманітті відбудеться знову.

В часи попереднього Льодовикового максимуму, коли крига вкрила майже всю Північну Америку, Азію і Північну Європу, планета прогрівалася приблизно на 4-7 градусів за Цельсієм. Через 10 тисяч років вона розтанула, а після цього з’явилися абсолютно нові екосистеми, які існують до нині.

Читати також:  Цьогорічна зима була найтеплішою у Європі за всю історію спостережень

Кліматологи переконані, що якщо викид парникових газів в атмосфери будуть відбуватися в тому ж темпі, що і зараз, температура Землі зросте на 4 градуси за Цельсієм вже до 2100 року. Міжнародна команда дослідників проаналізувала сотні палеонтологічних записів, щоб визначити, як планета відреагує на таке потепління за 100-150 років.

Вони дійшли висновку, що якщо людство не скоротить радикально виділення парникових газів, земні екосистеми постануть перед загрозою «великої трансформації». На їхню думку, в найгіршому випадку великі зміни відбудуться у найближчі 100 років.

«Вся рослинність на планеті зараз стоїть перед серйозним ризиком композиційних і структурних змін за відсутності значного скорочення викидів. Більшість цих змін відбудеться впродовж 21 століття, особливо в тих регіонах, де порушення рослинного світу посилюються чи пришвидшуються впливом людей. Багато нових екосистем, які прийдуть на зміну, будуть відмінними за складом, структурою і функціональністю. Вірогідно, вони будуть не стійкими через постійні зміни в кліматі. Стан рівноваги не буде досягнутий до початку 22 століття або пізніше», – зазначили вчені у своїх висновках.

Співавтор дослідження Джонатан Оверпек з Мічиганського університету сказав, що людству варто готуватися до серйозних побічних ефектів, які будуть загрожувати забезпеченню водою і їжею.

«Якщо ми лишимо клімат напризволяще, рослинність цієї планети стане абсолютно іншою, ніж є зараз. А це створить великий ризик для різноманіття видів»

Syla.news

Читати також:  Кліматична криза може зробити людей канібалами – вчені
727 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up