Фільм про українського оперного співака виграв нагороду на фестивалі в Португалії

Український фільм «Міф» про історію життя оперного співака та учасника війни на Донбасі Василя Сліпака здобув першу премію серед документальних кінострічок на фестивалі Figueira da Foz в Португалії.

Про це повідомляє посольство України в Португалії.

«Міф» виграв першу премію серед документальник стрічок на фестивалі Figueira da Foz, одного із найвагоміших фестивалів країни.

Нагороду за нього режисер стрічки Іван Ясній отримав особисто.

8 лютого 2018-го в Києві відбулась прем’єра фільму «Міф» про співака та добровольця Василя Сліпака.

Стрічка створена «Добровольцями Божої Чоти»,  а саме Леонідом Кантером та Іваном Яснієм. Анімацію до фільму створив український карикатурист Юрій Журавель. Автори поєднали у кінострічці одразу два жанри: кіно та концерт.

Музику для фільму створювали троє композиторів: Євген Гальперін, що був близьким другом Василя, Люк Бессон та Баррі Сонненфельд.

У стрічці використали безліч архівних відео, які показують Василя Сліпака як у побуті, так і на сцені.

Відомо, що він 20 років жив у Парижі, виступав у найбільших світових операх і виконував провідні ролі в постановках, був одним із організаторів паризького Євромайдану, а з початком збройного конфлікту на сході, спершу підтримував армію, а згодом вступив до лав добровольчого батальйону.

Сліпак загинув 29 червня біля селища Луганське на Донеччині. На передовій його знали як бійця «Міфа», тобто «Мефістофеля». За словами його побратимів, співак загинув від пострілами снайпера із автоматом в руках, коли бійці відбивали атаку бойовиків.

30 червня президент нагородив Василя Сліпака орденом «За мужність» посмертно. У лютому 2017-го року йому було присвоєно звання героя України.

Syla.news

351 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up