Супрун: безпечної дози алкоголю не існує

Міністр охорони здоров`я застерігає, що так званої безпечної дози алкоголю не існує. Тобто всі можливі позитивні ефекти, які містить в собі алкоголь, зрештою перекриваються його згубними властивостями.

Про це вона повідомлила на своїй офіційній Facebook-сторінці.

“Хибно думати, що медичні міфи поширені лише в Україні, насправді їх вистачає у всьому світі. Більше, того існують справжні світові медичні міфи, і один з них – це те, що існують безпечні дози алкоголю” – йдеться у повідомленні

За її словами, нещодавно один із найавторитетніших медичних журналів The Lancet опублікував результати дослідження впливу алкоголю на здоров’я людини від науковців міжнародної колаборації Global Burden of Diseases. Дослідження показало, що безпечної дози алкоголю не існує. Незалежно від кількості, вживання алкоголю призводить до втрати здоров’я та життя.

Вчені провели масштабне дослідження: проаналізували дані з 1990 до 2016 року, зі 195 країн та територій, для людей віком від 15 до 95 років. Загалом дослідження охопило 28 мільйонів людей.

Алкоголь став головною причиною смертності та інвалідності для людей у віці 15-49 років та сьомою причиною для всіх вікових груп у світі.

За результатами досліджень, 2016 році 2,8 мільйонів смертей було пов’язано з вживанням алкоголю, це близько 10% для людей у віці 15-49 років. До основних причин смертності, спровокованої алкоголем, відносяться: серцево-судинні захворювання, різні види раку, цироз печінки, інфекційні хвороби, аварії, травми.

Найбільші значення середнього споживання алкоголю серед жінок відмічено в Україні – 4,2 дози на день серед чоловіків у Румунії – 8,2 дози, в українських чоловіків п’яте місце та 7,0 дози на день відповідно.

“В 2016 році в Україні загинуло 25 тисяч жінок та 53 тисячі чоловіків від причин, що пов’язані з вживанням алкоголем. Це складає 8,5% усіх смертей для жінок та 18% для чоловіків. Загалом же через вживання алкоголю було втрачено 2,65 млн років життя через передчасну смерть та втрату працездатності”, – застерігає міністр. 

Вона додала, що результати дослідження суперечать багатьом рекомендаціям щодо переваг для здоров’я споживання алкоголю в помірних дозах. Те, що мінімальне вживання алкоголю трохи знижує захворюваність на ішемічну хворобу серця, не перекриває його шкоди від інших хвороб у довгостроковій перспективі. Тобто всі можливі позитивні ефекти, які містить в собі алкоголь, зрештою перекриваються його згубними властивостями.

Дослідники неодноразово наголошують, що політика урядів, спрямована на зменшення рівня споживання алкоголю серед населення, буде найефективнішою для запобігання втрати здоров’я населення.

У Національному плані заходів щодо неінфекційних захворювань уряд заклав зокрема заходи з обмеження вживання алкоголю в Україні. Серед них – зменшення цінової доступності алкогольних напоїв, повна заборона реклами та інших видів стимулювання продажу та проведення інформаційних кампаній на центральному рівні та в регіонах.

Нагадаємо, нещодавно Міністр охорони здоров’я спростувала інформацію про те, що Україна є найбільшим покупцем російських ліків0.

Syla.news

365 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up