Уряд підтримав законопроект, який передбачає відмову України від озоноруйнівних речовин

Уряд підтримав законопроект, який передбачає відмову України від озоноруйнівних речовин

Кабінет Міністрів підтримав розроблений Міністерством природи законопроект «Про озоноруйнівні речовини та фторовані парникові гази». Нова норма створює передумови для зменшення споживання та виведення з обігу цих речовин. Законопроект розроблено на виконання Україною міжнародних зобов’язань, зокрема, Монреальського протоколу та Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, повідомляє прес-служба Кабміну.

«Україна не виробляє озоноруйнівні речовини, але активно імпортує їх із-за кордону. Тривалий час у нас було відсутнє належне законодавство, яке б врегульовувало імпорт та споживання цих речовин. Відповідне рішення щодо необхідності законодавчого врегулювання Україною цього питання було прийнято Озоновим Секретаріатом ООН ще в 2012 році», – пояснив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Йдеться про так звані контрольовані речовини, зокрема, холодоагенти, які застосовуються для охолодження і кондиціонування повітря, спінювачі, розчинники та охолоджувачі, які використовуються у виробництві будівельних матеріалів, оборонній промисловості, авіації, на медичних та залізничних об’єктах, в автомобільній промисловості тощо.

«Україна має ряд міжнародних зобов’язань щодо охорони озонового шару та запобігання зміні клімату. Вони стосуються також поступового скорочення та подальшого припинення використання озоноруйнівних речовин. Це нормальна практика для провідних країн світу, і думаю, що Україна також справиться із цим завданням», – каже міністр.

За його словами, тривала відсутність необхідного законодавства не дозволяла державі здійснювати повний контроль за ввезенням і вивезенням озоноруйнівних речовин через кордон, а також створювала перешкоди для об’єктивного звітування України як сторони Монреальського протоколу Озоновому Секретаріату.

Новий законопроект встановлює процедуру виведення з обігу контрольованих речовин та товарів, що їх містять, визначає порядки імпорту, експорту таких речовин та товарів, що їх містять, і поводження з відходами, що містять ці речовини, а також передбачає створення Єдиного державного реєстру операторів контрольованих речовин і запровадження маркування контрольованих речовин та товарів, що їх містять.

Нагадаємо, раніше Остап Семерак заявив, що Україні у 2017 році посадили приблизно 41 тисячу гектарів лісу, тобто у сто разів менше, ніж вирубали.

 

Коментувати

345 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up