У Криму українці без російського паспорта змушені залишати півострів, – правозахисник

У Криму українці без російського паспорта змушені залишати півострів, – правозахисник

Російська Федерація порушує права українців, які відмовилися отримати російські паспорти в окупованому Криму, зокрема видворяючи їх як мігрантів, які порушили терміни перебування на півострові. 

Про це заявив аналітик “Кримської правозахисної групи” Олександр Сєдов, пише  “Українська правда” з посиланням на “Інтерфакс-Україна”.

“Це виражається, перш за все, в тому, що у них відсутня можливість влаштуватися нормально на роботу, у них немає можливості отримати нормальну медичну допомогу, в кінці кінців, їх просто виганяють з території Криму, використовуючи норми адміністративного кодексу РФ”, – сказав він.

За словами Сєдова, окупанти розглядають таких громадян як зовнішніх мігрантів. Він зазначив, що з початку окупації в 2014 році по лютий 2018 року було винесено 6 тисяч 970 постанов про призначення покарання щодо осіб, які нібито перевищили терміни перебування в Криму.

“Щоб зрозуміти, як застосовується ст.18.8 Адміністративного кодексу РФ, яка це регламентує, ми провели аналіз тисячі рішень в період з квітня 2016 року по листопад 2017 року. З цих цього випливає, що 37% з них – рішення про депортацію. Тільки 4 % – це або усне зауваження, або закриття справи”, – розповів правозахисник.

При цьому він зазначив, що це стосується громадян України або іноземців, які мали дозвіл на проживання, виданий Україною.

“Росія як країна-окупант зобов’язана дотримуватися всіх прав населення, яке знаходиться на окупованій території… Повинна надавати право на працю, на нормальне медичне забезпечення і, врешті-решт, ні в якому разі не видворяти громадян”, – пояснив Сєдов.

 

Коментувати

307 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up