Омелян назвав приблизну вартість проїзду платними дорогами України (ДОПОВНЕННЯ)

Омелян назвав приблизну вартість проїзду платними дорогами України (ДОПОВНЕННЯ)

Вартість проїзду платними дорогами в Україні може становити 20-70 євроцентів, тобто 6,63-23,19 грн за кілометр.

Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян в прямому ефірі телеканалу Прямий.

“У випадку України, європейських країн, де практикуються платні автобани, вартість кілометра проїзду буде варіюватися між 20-70 євроцентами. Зараз триває дискусія”, – повідомив він.

Омелян зазначив, що вартість проїзду платними дорогами в Китаї становить приблизно 20 євроцентів, а в Європі – 50-70 євроцентів.

Щодо платних доріг ми зможемо говорити ствердно тільки після того, як буде проведено тендер і будемо розуміти, яка компанія виграла, на яких умовах”, – додав міністр.

Також міністр сказав, що уже в цьому році розпочнуться підготовчі роботи для будівництва платної дороги між Львовом та Краківцем.

“Я сподіваюся на те, якщо тендер пройде успішно, ми будемо мати початок будівництва уже в 2019 році. Ми розпочали підготовку технічно-економічної документації до Київ-Біла Церква. Це теж має бути автобан в Україні, це також платно”, – додав міністр.

Журналісти Syla.news поцікавились думкою народних депутатів стосовно платних доріг та вартості їх користуванням.

“Щодо обговорення вартості за проїзд платими дорогами, то, думаю, станом на зараз це питання навіть не варто обговорювати. Бо банально ще навіть немає об’єкту для обговорення. Зможемо повернутися до цього питання після того, як хоча б одна така дорога буде побудована: чи то Київ-Біла Церква чи Львів-Краковець. Платити за проїзд – це не наш винахід. Це практика у всій Європі. Якщо в дорогу буде інвестовано мільярди гривень, то природно, що для її обслуговування необхідний ресурс, який практично в усіх європейських країнах стягується із власників авто, що користуються тим чи іншим відрізком дороги”, – голова підкомітету з питань регіонального і транскордонного співробітництва між Україною та країнами ЄС Комітету ВРУ з питань європейської інтеграції Оксана Юринець.

Вона додала, що встановлюючи ціну варто зважати на фінансові можливсті українців.

“Ціни за кілометр різні. Якщо забігати наперед, то нам потрібно буде враховувати і європейську практику і наші реалії”.

Існують також думки щодо того, що поява платних доріг та високі ціни на проїзд ними може змусити водіїв обирати другорядні безкоштовні дороги, що може негативно вплинути на інфраструктуру.

“Я вважаю такий рівень є неадекватним та неприйнятним. Він вищий або співставний з певними європейськими країнами, але доходи українців залишаються значно нижчими за європейські. Більше того, під час навчання в Америці в бізнес школі ми розглядали приклад Мексики, де побудували сучасну автостраду і ввели величезну плату за проїзд. В результаті майже весь потік машин, в тому числі і фури, почали їздити другорядними дорогами. Це призвело до руйнації локальної інфраструктури та додаткових витрат з бюджету. Тому цінова політика має бути адекватною і відповідати економічним реаліям і можливостям людей”, – член партії та парламентської фракції «Об’єднання “Самопоміч” Вікторія Войціцька.

Натомість Василь Амельченко, член Радикальної партії висловився щодо цього коротко та зрозуміло:

“Літаком дешевше”.

Нагадаємо, ще наприкінці серпня 2017 року радник голови “Укравтодору” Олександр Кава повідомив, що вартість проїзду  першою в Україні платною дорогою, що з’єднає Київ і Білу Церкву, обійдеться водіям близько €4,5 при середньому тарифі 9 євроцентів за кілометр.

В лютому Верховна Рада ухвалила закон, що дозволяє передавати дороги загального користування державного значення на умовах концесії для будівництва та експлуатації.

Наталія Козак, Syla.news

Коментувати

528 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up