МОЗ: як підготувати дитину до першого смартфона

МОЗ: як підготувати дитину до першого смартфона

На думку експертів, прийняття рішення про те, коли дозволяти дитині користуватися смартфоном, пов’язане не стільки з віком, скільки з відповідними діями як з боку батьків, так і з боку самої дитини. МОН розповіло як визначити, що дитина готова отримати власний ґаджет і відповідально його використовувати. 

Про уе повідомляє прес-служба міністерства.

Перш за все медики рекомендують знайомити дитину з технологіями з раннього віку.

“Навчити дитину відповідально користуватися електронними пристроями – це один з обов’язків сучасних батьків, на рівні із вихованням культури читання та поясненням важливості вибору здорового раціону харчуватися. Тож ще перед тим, як вона попросить про смартфон, поговоріть з дитиною про технології, запитайте, що їй найбільше в них подобається та розкажіть, для чого ви використовуєте їх самі.”, – йдеться у повідомленні. 

Оскільки діти беруть приклад з дорослих, фахівці радять намагатись показувати вдалий приклад. Навіть до того, як прийшов час, коли ви вирішили дати дитині власний смартфон. Тобто, якщо ви не хочете, щоб ваша дитина використовувала телефон під час обіду, прогулянки з друзями чи перед сном, то варто почати з себе.

До того, як дати дитині власний телефон, необхідно познайомити її із правилами використання. Наприклад, коли його можна використовувати для розваг, коли для роботи, а коли взагалі краще відкласти. Рекомендується продемонструвати на власному прикладі, яких правил потрібно дотримуватися та перевіряти, чи дотримується їх дитина.

“Батьки часто не знають, що робити, коли дитина стверджує, що їй потрібно користуватися ґаджетом для виконання домашньої роботи. Навіть якщо таке завдання здається сумнівним, наприклад, перегляд відео на YouTube, батьки не поспішають відбирати пристрій або просити дитину зробити перерву. Поспілкуйтеся з вчителями та запитайте про те, якими електронними пристроями діти користуються та як варто користуватися електронними пристроями вдома для виконання домашнього завдання”, – пояснюють у прес-службі. 

Крім того, медики пояснюють, що не потрібно постійно писати дитині повідомлень, адже це може відволікає її від навчання та спричинити непорозуміння, через те, що текстові повідомлення не передають інтонації турботливого голосу батьків. Перед тим, як надіслати повідомлення, варто подумати, як краще передати інформацію.

Всі діти індивідуальні – комусь треба нагадувати про обмеження користування ґаджетами, а хтось може ними взагалі не цікавитися. Крім того, з віком правила мають змінюватися.

Syla.news

Коментувати

308 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up