Гордість світової авіації: 71 рік тому літак АН- 2 вперше піднявся в повітря

Гордість світової авіації: 71 рік тому літак АН- 2 вперше піднявся в повітря

Цього дня, 31 серпня 1947 року, вперше піднявся у повітря легендарний літак АН-2, який підкорює висоти вже 71 рік. Його першим польотом розпочалась історія державного конструкторського бюро «Антонов». Літаку АН- 2  досі немає аналогів в Україні та світі. 

Проектувальник літака Олег Антонов змалку захоплювався авіабудуванням. Він збудував чимало відомих планерів, проте своє  ім’я в історію авіації  назавжди закарбував розробкою легкого транспортного біплана АН-2.

«Спочатку цей літак призначався  для сільськогосподарських робіт,  але він виявився справді універсальним. Наприкінці 60-их років у АН-2 налічували близько 40 пасажирських, транспортних, наукових, пошукових та рятувальних застосувань. Окрім цього, АН-2 – дуже надійний літак.  Він спроектований таким чином, що зазнати аварії на ньому дуже складно.  Завдяки цій сукупності властивостей літак Ан-2 оцінили і в інших країнах, зокрема, у Польщі та Китаї», – розповідає А., експерт відділу історико-архівних ресурсів державного підприємства «Антонов».

АН-2 цінний тим, що за своїми льотними характеристиками може частково конкурувати з гелікоптерами, але із значно дешевшою вартістю експлуатації. Хоча минув вже 71 рік, літак  випускається досі та залишається найзручнішим для багатьох видів застосування. Зараз серійне виробництво літаків АН-2 збереглося у Китаї.

«Різні авіаційні організації намагались робити  щось  на заміну АН-2, але перевершити цей літак не вдалось. Унікальність літака  також полягає в тому, що є широкий  ресурс для його покращення та модернізації», – зазначає він.

Фахівець пояснює, у звичайного АН-2 є поршневий двигун, який працює на авіаційному бензині. Тоді як  його модернізована версія, АН- 2 -100, має турбогвинтовий двигун, що працює на авіаційному гасі.

До речі, у 2017 році АН- 2- 100 встановив новий рекорд. Літак, який номінально має піднімати 1,5 тони вантажу, підняв у повітря вдвічі більше – 3 тони 202 кілограми. Цей рекорд був зареєстрований Міжнародною федерацією авіаційних рекордів.

За словами експерта,  заміна двигуна – це хороше рішення, яке насамперед збільшить економічність літака. Наразі ж  АН- 2-100 існує тільки у дослідному екземплярі, поки його серійне виробництво не налагоджено.

Як відомо, АН-2 зробив вклад у дослідження льодових полів Арктики та Антарктики. Звичайні літаки не були пристосовані до високих температур та підняття великого вантажу.

Модернізація АН-2 продовжується.

Христина Генсьорська, Syla.news

507 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up