З вересня археологи розпочинають щорічні дослідження районів Львівщини. Цього року обстежать Радехівщину та Старосамбірщину

З вересня археологи розпочинають щорічні дослідження районів Львівщини. Цього року обстежать Радехівщину та Старосамбірщину

Рятівна археологічна служба планує обстежити частину Радехівського та Старосамбірського районів для виявлення невідомих об’єктів археології. Зазначається, що обстеження проводитимуть у басейнах річок Стиговір та Острівка. На виконання дослідницьких робіт витратять близько двох місяців. Обстеження розпочнеться у вересні 2018 року. 

Про це повідомляють працівники Рятівної археологічної служби.

“Метою цих робіт є суцільне обстеження території і виявлення невідомих об’єктів археології. Скажімо так, мета дещо в іншому – шляхом суцільного обстеження території і виявлення всіх невідомих об’єктів археології, ми намагаємось захистити ці об’єкти, пам’ятки від майбутніх руйнувань. Ті райони мають чи не найменшу кількість офіційно зареєстрованих пам’яток археології, хоча в науковій літературі згадується, що обстеження проводилося”, – розповів директор Рятівної археологічної служби Олег Осальчук. 

Він додав, що працівники служби почали шукати всю інформацію, переглядати архіви, внаслідок чого не виявили звітів про проведення археологічних досліджень. Тобто вся інформація існує лише в рукописах та у дослідників.

За його словами, крім суцільного обстеження, метою дослідницьких робіт є збір всієї інформації, зокрема й опитування колег про відомі їм пам’ятки археології на цих територіях.

У перспективі вся інформація про віднайдені об’єкти буде зареєстрована у містобудівному кадастрі Львівської області.

“В межах тих коштів, що було виділено, польові роботи планують проводити протягом одного місяця. Коштів виділено небагато – близько 150 тисяч, наскільки я пригадую. Місяці два буде камеральне опрацювання. Крім того, все залежить від погоди”, – зазначив директор РАС.  

В археологічній службі зазначають, що обстежуватись будуть лише басейни річок Стиговір та Острівки, проте не повністю.

“Ми зробимо все те, що зможемо зробити за місяць. Адже ми не зможемо працювати у полі два місяці, коли фінансування виділено на один місяць”, – додає Олег Осальчук. 

Археологи повідомляють, що обстеження басейнів річок взято умовно, щоб не ділити територію на адміністративні одиниці.

“Для обстеження ми взяли фізико-георгафічну одиницю – басейн річки. Воно дає для наукових досліджень більший науковий ефект, ніж, наприклад, обстеження території сільської ради”, – пояснили у РАС. 

Рятівна археологічна служба проводить щороку такі археологічні дослідження, починаючи з 2008.

На сьогодні археологи майже повністю обстежили Мостиський район, частково обстежено Сокальський район, Городоцький, Самбірський, Старосамбірський, Яворівський, Жовківський, Перемишлянський та Золочівський, з них – найбільше обстежені Мостиський та Сокальський райони в рамках пілотного проекту археологічний кадастр Львівської області.

“Планується обстежити всі 20 районів Львівської області, але чи буде на то фінансування, час, люди – невідомо. Поляки таку програму реалізовують з 1978 року, а ми з 2008. В Україні 300 археологів, а в Польщі 10 тисяч археологів, у Польщі 300 тисяч кв. км, а в нас – 100 тисяч кв. км.”, – зазначив директор РАС. 

Як повідомляє прес-служба Рятівної археологічної служби, загалом вивченість поверхні України археологами сягає не більше 5-7 % її території. На обліку перебуває лише 83 тисячі 476 об’єктів археології.

Проте, беручи до уваги середню щільність розташування об’єктів археології та сприятливі фізико-географічні умови, гіпотетично можна розраховувати на 700-750 тисяч археологічних об’єктів в межах України.

Ірина Пилипишина, Syla.news

Коментувати

436 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up