"Військово-технічна сфера - один із головних пріоритетів міжнародної співпраці", - Порошенко

“Військово-технічна сфера – один із головних пріоритетів міжнародної співпраці”, – Порошенко

Президент Петро Порошенко наголосив українським дипломатам на важливості розвитку та підвищення співпраці України з міжнародними партнерами у військово-технічній сфері. 

Про це повідомляє прес-служба офіційного інтернет-представництва Петра Порошенка.

За його словами, символічно, що уже доброю традицією стало відзначення Дня незалежності у колі щирих друзів і надійних союзників України.

“На російських каналах репетували про те, що натівський чобіт топче український Хрещатик, що американці нарешті пройшлися в парадному строю столицею України, і думали, що такі оцінки нас ображають. Насправді реакція була абсолютно іншою. І коли вже традиційно наші партнери різним кроком, в різній формі, під різними прапорами, але під однією дуже важливою єдністю світу і солідарністю з Україною – це було продемонстровано”, – зазначив він.

Президент також додав, що кілька днів тому в Києві з візитом був радник Президента США з питань національної безпеки Джон Болтон.

“Без перебільшення – діалог між Києвом і Вашингтоном, хочу окремо наголосити на цьому, ніколи не був таким інтенсивним, таким плідним, як сьогодні. Чого варте лише рішення Президента США нарешті надати Україні оборонні летальні озброєння. Ви також мали можливість їх бачити на військовому параді. Це не лише результат неймовірного обсягу проведеної дипломатичної роботи, а й найкращий доказ того, що між Києвом і Вашингтоном існує надзвичайно високий рівень довіри”, – зауважив Президент.

Згодом він додав, що це має стати орієнтиром для подальшого розширення співробітництва з країнами, які можуть зробити важливий внесок у безпеку України.

За його словами, саме військово-технічна сфера має стати одним з головних пріоритетів.

Порошенко пояснив, що йдеться про отримання й придбання оборонної зброї та тих її компонентів, які поки що не навчились виробляти в Україні.

“Але не менш важливо і те, що український військово-промисловий комплекс вже сьогодні може запропонувати нашим партнерам сучасні зразки високоточної зброї, повністю виробленої в Україні. Бо Росія ж не тільки перекрила для нас, через ембарго закрила для нас весь свій ринок, і з 33% до 9% впала частка Росії у нашій зовнішній торгівлі. Була повністю закрита вся співпраця з першого дня чи, навіть, ще до агресії. І для мене це надзвичайно важливо, що титанічними зусиллями наша промисловість зробила ті зразки, частину з яких ви бачили на святковому Параді військ”,  – зазначив він.

Крім того, Порошенко наголосив, що Україна не озброюється для того, щоб воювати.

“Хотів би відразу розвіяти російський міф. Ми не озброюємося для того, щоб воювати, але й топтати нашу землю ворогу ніколи не дозволимо. Будемо битися, будемо звільняти. В тому числі і політико-дипломатичних шляхом, де основне навантаження лягає на ваші плечі. Ми зміцнюємо наш військовий потенціал, оскільки поруч з нами країна-агресор, здатна на будь-який виклик системі європейської та світової безпеки”, – сказав Президент.

За його словами, Крим і частину Донбасу Україна прагне повернути політико-дипломатичним шляхом. Він зазначив, що Мінські домовленості вже принесли користь Україні, адже вдалося не лише зупинити активну фазу російського наступу, але й добитися санкційного тиску на Москву з огляду на їх систематичне невиконання Мінських домовленостей.

Крім того, зі слів Порошенка, нам вдалося виграти час для розбудови армії.

Syla.news

Коментувати

354 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up