На 25 Book Forum відбудеться презентація безкоштовної онлайн-бібліотеки для людей із вадами зору

На 25 Book Forum відбудеться презентація безкоштовної онлайн-бібліотеки для людей із вадами зору

У межах 25  Book Forum 21 вересня у Першій Львівській Медіатеці відбудеться презентація безкоштовної онлайн-бібліотеки «Ліхтар» для людей з вадами зору .

Про це повідомляється на офіційному сайті 25 Форуму видавців.

“Цей проект є абсолютно безкоштовним. Ми плануємо представити на форумі книги тих авторів, які погодяться нам їх надати на благодійних засадах. Наразі все просувається потихеньку, оскільки я стараюсь не порушувати ніяких авторських прав та домовлятися з усіма. Адже згідно законодавства необхідно отримати дозвіл автора твору”, – розповів засновник бібліотеки “Ліхтар” Віталій Репета. 

Відомо, що наразі у бібліотеці «Ліхтар» використовується не лише озвучення «Анатоль», яке є наразі найкращим озвученням машинного мовлення, а й текст високої контрастності із додатковою підсвіткою, щоб людям, які частково втратили зір, було максимально зручно.

 “Наразі ми використовуємо лише програму “Анатоль”, але є й інші програми, завдяки яким незрячі люди можуть користуватись інтернетом та комп’ютером. Справа в тому, що при увімкненні будь-якої із них сайт поводиться абсолютно адекватно, тобто “Анатоль” виключається тоді, коли вмикається стороннє озвучення, яке вже є на комп’ютері кінцевого користувача”, – пояснив автор розробки Віталій Репета 

На сайті “Ліхтар” людина з частковою втрато зору може вимкнути озвучення, якщо бажає і увімкнути висококонтрастний текст із великими літерами, що дозволить їй читати його самостійно.

Сайт розроблений з урахуванням особливостей людей із вадами зору. Так, незрячі люди можуть керувати сайтом лише з допомогою клавіатури, не використовуючи мишку.

“На форумі видавців наша “Ліхтар” планує не лише розповісти про себе, а й залучити якомога більше людей для того, аби вони долучались до проекту. Можливо вдасться створити щось накшталт челенджу: “Давайте вхопимо того бика за роги і зробимо більше озвучок книг”, – розповів засновник бібліотеки.

За словами організаторів, онлайн-бібліотека аудіокниг «Ліхтар» – це спроба полегшити життя як людям із тотальною втратою зору, так і частково незрячим.

Наталія Козак, Syla.news

Коментувати

371 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up