Звільнили директора Львівського бронетанкового заводу Романа Тимківа

Звільнили директора Львівського бронетанкового заводу Романа Тимківа

Директора Львівського бронетанкового заводу Романа Тимківа звільнили з посади. У липні його затримало НАБУ за підозрою у привласненні коштів, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем. Про це повідомила Голова громадської ради при УСБУ  у Львівській області Галина Янко на своїй сторінці у Facebook. 

За словами Галини Янко, раніше ЛБТЗ закупив 40 двигунів до танків серії Т-72. В документах написали, що двигуни 1-ої категорії, тобто нові. Проте виявилося, що двигуни вже були у вжитку.

“По документах вони писали, що двигуни нові, однак, як з’ясовано слідством, вони зовсім не нові, рік їхнього випуску коливається від 70-х до 80-х років. Вони в 2008-му році по програмі Кабінету Міністрів були визначені як надлишкове майно Міністерства оборони, і фірмою „Укрінмаш“ були реалізовані на внутрішньому ринку України як надлишкове майно Міністерства оборони по ціні 24 тисячі 750 гривень. Ці двигуни десь зберігалися, і в 2015-му році через ряд підставних фірм були реалізовані на Львівському бронетанковому заводі, а потім Львівський бронетанковий завод реалізував їх вже по ціні 680 тисяч гривень. Гарна оборудка, правда? А якщо врахувати, що у нас в країні війна, і наші хлопці гинуть, а ці «мародери» наживалися на житті наших захисників”, – йдеться у повідомленні.

Голова громадської ради нагадала, що 3 серпня мало відбутися перше підготовче засідання по справі Львівського бронетанкового заводу (“справа танкових двигунів”). Розслідування тривало понад два роки.  В липні цього року справа скерована до Солом‘янського районного суду у місті Київ для розгляду по суті.

“П‘ять обвинувачених, 12 адвокатів – принаймі стільки прийшло, однак це точно не всі, які приймали участь на досудовому слідстві. Слухається колегіально. Тобто уявіть, що для проведення одного засідання треба організувати більш, як два десятка людей. І що воно не може відбутись, якщо бодай хтось із них не прийде … що власне і сталось, коли один із обвинувачених напередодні 2 серпня захворів… Арсенал прокурора на даній стадії процесу – це клопотання на застосування норм ст.ст. 323 і 139 КПК України. (Привід і накладення грошового стягнення). Все”, – зазначила Галина Янко. 

Однак наслідки невчасно проведеного підготовчого засідання набагато більші, ніж вартість штрафу.

За словами голови громадської ради, по-перше, це старт на затягування судового розгляду, адже у справах НАБУ підготовчі засідання можуть тривати по кілька місяців та навіть рік. По-друге, це неможливість вчасного продовження запобіжних заходів та відсторонення від посад, адвокати це знають і на повну використовують.

“Знаходячи в такий собі “клінч”, процес стає затягнуто-рутинним і вбиває інтерес суспільства до нього – на засіданні був лише один журналіст !!!!! Люди!!!! так цю справу суд похоронить якщо не буде уваги громадськості і медійників!”, – наголошує Галина Янко. 

В присутності міжнародної спільноти Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Максим Грищук пообіцяв, що доведе справу до суду, як і керівників детективів НАБУ.

“Обіцянка виконана і справа в суді, тепер наша задача підтримати їх та не дати справі щоб про неї забули. 12 вересня 2018 року призначено нове судове засідання. Я дуже прошу ЗМІ та громадськість не бути байдужими, аби потім вчергове ми не почули про «зраду». Гроші задіяні колосольні, вчора завдяки працівникам директор не був допущений до роботи, а до кінця дня звільнений Укроборонпромом. Ми не маємо права дати цій справі стихнути, тому не мовчіть!”, – додала Голова громадської ради. 

Як повідомляє прес-служба Укроборонпрому, відповідний наказ про звільнення Тимківа підписано сьогодні, 28 серпня,  генеральним директором ДК “Укроборонпром” Павлом Букіним.

За його словами, Романом Тимківим під час керівництва підприємством були допущені неефективні рішення, які призвели до несвоєчасного ремонту військової техніки. У зв’язку з цим, Львівський бронетанковий завод рішенням суду зобов’язано сплатити на користь замовника штрафні санкції.

Згідно з умовами контракту, укладеного з Романом Тимківим як керівником підприємства, він відповідає за якісне виконання замовлень, недотримання цього є підставою для дострокового розірвання  трудових відносин.

Як повідомив речник патрульної поліції Львова Мар’ян Шпитак, від 9 ранку вівторка біля входу в завод стояли працівники і не впускали екс-директора Романа Романова і його заступника. Так, патрульна поліція стежила за дотриманням безпеки під час масового скупчення людей, після чого протестувальники розійшлися.

Голова громадської ради Галина Янків каже, що наразі влада найбільше боїться публічності, тому “влаштовувати масові бунти на великий загал – це все, що ми зараз можемо робити, і це вдарить найболючіше”.

“Окрім того, що ми можемо публічно про це сказати, ми більше нічого не можемо. Ми можемо тільки публічно тиснути, якщо так можна сказати, інформативністю на те, що відбувається. Якби відучора громада не повстала під стінами бронетанкового заводу, то сьогодні Тимківа б не звільнили. Найбільше, чого боїться в цій ситуації та сторона, – це публічності. Тому що вони розуміють, що коли справа набуде публічності, то її вже не можна буде зам’яти”, – сказала Галина Янко ду коментарі для Syla.news.  

Влітку 2017 року Роман Тимків на підставі ухвали слідчого судді був відсторонений від виконання обов’язків директора Львівського бронетанкового заводу, що, у відповідності до норм законодавства унеможливило його звільнення до закінчення строку дії відсторонення.

Ірина Пилипишина, Syla.news

Коментувати

569 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up