Українці пропонують залишити на посадах керівників освіти ОРДЛО після звільнення Донбасу, - опитування

Українці пропонують залишити на посадах керівників освіти ОРДЛО після звільнення Донбасу, – опитування

59% українців загалом і 66% жителів підконтрольного Донбасу вважають, що після звільнення регіону свою роботу повинні зберегти співробітники керівної ланки освіти в Окремих районах Донецької та Луганської областей.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження “Кальміуської групи”, яке провела компанія GfK Ukraine, інформує Інтерфакс-Україна.

Щодо керівників органів влади самопроголошених республік – 77% українців і 65% жителів підконтрольної частини Донбасу вважають, що ці люди не мають зберегти свої робочі місця після звільнення регіону. Протилежна думка в 17% українців і 24% жителів підконтрольної частини Донбасу.

73% українців і, зокрема, 60% жителів підконтрольної частини Донбасу вважають, що представники середньої та нижньої ланки органів влади ОРДЛО не мають зберегти свої робочі місця після відновлення контролю України над окупованою частиною Донбасу. При цьому 21% українців і 29% жителів підконтрольних Києву частин Донецької та Луганської області дотримуються протилежної думки.

За те, щоб свої робочі місця зберегли співробітники керівної ланки сфери освіти, виступають 59% українців загалом і 66% жителів підконтрольного Донбасу зокрема. Водночас лише 78% усіх українців і 81% жителів підконтрольної частини Донбасу вважають, що свої робочі місця мають зберегти вчителі в ОРДЛО після відновлення контролю України над цими територіями.

Майже половина українців (49%) вважає, що муніципальну поліцію має формувати центральна влада в Києві, майже третина (32%) виступає за те, що Київ має призначати лише керівний склад, а середню і нижню ланку має формувати місцева влада. 14% респондентів вважають, що формувати муніципальну поліцію має місцева влада.

34% жителів Донбасу вважають, що керівний склад муніципальної поліції повинен призначає Київ, а середню та нижню ланку – місцева влада. 33% вважають, що муніципальну поліцію має формувати центральна влада з Києва. 27% жителів підконтрольної частини Донбасу виступають за абсолютні повноваження місцевої влади під час формування муніципальної поліції після відновлення контролю України над ОРДЛО.

Більш ніж половина жителів усієї України (54%) вважає, що центральна влада має формувати судові органи в ОРДЛО.

40% мешканців Донбасу вважають, що центральна влада з Києва повинна формувати суди на поверненому під контроль України регіоні. 29% говорять про те, що Київ має призначати тільки “керівний склад” судових органів. 25% виступають за те, щоб судові органи формувала місцева влада.

Про доцільність збереження робочих місць за співробітниками керівної ланки охорони здоров’я на непідконтрольній частині Донбасу висловлюються три чверті громадян України загалом, і жителів підконтрольної частини Донбасу зокрема. Більше ніж 90% як українців загалом, так і жителів Донбасу вважають, що свої робочі місця мають зберегти лікарі та фахівці середньої та нижньої ланки охорони здоров’я.

  • Опитування провели з 3 до 19 травня 2018 року методом телефонних інтерв’ю з дзвінками на мобільні номери з випадковим генеруванням номера телефону. Вибірка становить 1980 респондентів, із них 528 – із підконтрольних українському уряду територій Донецької та Луганської областей. У таблицях, розданих журналістам, “представлені зважені дані та загальний обсяг зваженої вибірки як 1500 респондентів”.
  • Максимальна похибка становить не більше ніж 2,5% для України та до 4,9% для Донецької та Луганської областей.

Syla.news

Коментувати

322 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up