Премія міста літератури ЮНЕСКО: прийом заявок - розпочато

Премія міста літератури ЮНЕСКО: прийом заявок – розпочато

У середу, 29 серпня, управління культури Львівської міської ради почало прийом заявок на участь у Премії міста літератури ЮНЕСКО. Переможець отримає винагороду в розмірі 150 тис. гривень.

Премія міста літератури ЮНЕСКО – це щорічна всеукраїнська літературна премія, що присуджується автору або перекладачеві за оригінальний або перекладний художній твір, що вперше опублікований українською мовою.

Премія міста літератури ЮНЕСКО: прийом заявок - розпочато
Андрій Москаленко

“Львів – єдине місто в Україні, яке є в мережі Креативних міст ЮНЕСКО. Ми маємо титул “Місто літератури ЮНЕСКО”. Ми прийняли комплексну програму “Львів – місто літератури”, яка передбачає низку заходів з метою підтримки української літератури і підтримки літератури нашого міста”, – розповів Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку.

Він зазначив, що одним із заходів є присудження премії українським авторам.

“Ми вже маємо конкурс на підтримку україномовного книговидання, коли ми визначаємо краще львівське видавництво. Зараз хочемо більшу увагу звернути на авторів”.

Також заступник міського голови зауважив, що премія відзначатиметься автору за твір українською мовою, який опублікували вперше у попередньому календарному році.

Читати також:  За постановку вистави у львівському театрі Леся Курбаса режисеру присвоїли премію

Наталя Бунда, директор департаменту розвитку, в.о. начальника управління культури, повідомила, що премія заснована для вшанування і надання суспільного резонансу творам сучасної літератури.

Премія міста літератури ЮНЕСКО: прийом заявок - розпочато
Наталя Бунда

“Це повинен бути сучасний художній твір, а не класична література. Окрім того, мають бути присутні такі цінності як людяність, порозуміння, свобода слова та самовираження. Також твір мусить сприяти міжкультурній комунікації та вихованню толерантності”, – наголосила Наталя Бунда.

Лауреат Премії отримує грошову винагороду в розмірі 150 тис. грн.

“В Україні є хмара різноманітних літературних премій. Проте, по-перше, більшість цих премій є іменними, вони пов’язані з іменами літературних класиків. По-друге, Львів без сумніву заслуговує на таку премію. Ми розуміємо, що є історичні традиції, які сформували репутацію Львова, як міста літератури. Тому це звання не є випадковим”, – розповів український літературознавець, директор Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка Богдан Тихолоз.

Премія міста літератури ЮНЕСКО: прийом заявок - розпочато
Богдан Тихолоз

За його словами, дуже важливо, щоб робота оргкомітету та журі базувалася на критеріях, які обґрунтовані в положенні, щоб рішення було справедливим та щоб імена авторів набули “резонансу”.

Читати також:  Премії для обдарованої молоді від ЛМР

Нагадаємо, заявки на участь в конкурсі можуть подати професійні, творчі організації, установи і заклади культури та освіти різних форм власності, бібліотеки, громадські організації, видавництва, книгарні.

До заявки необхідно додати примірник твору та письмову згоду автора чи перекладача на розгляд твору в межах конкурсу.

Прийом заявок проходитиме з 1 вересня до 16 жовтня 2018 року включно. Для участі необхідно подати документи за адресою м. Львів, пл. Ринок, 1, Львівська міська рада (Центр надання адміністративних послуг).

Книги, подані на розгляд, не повертаються та зберігаються в управлінні культури.

Детальнішу інформацію можна отримати у відділі програм та проектів управління культури Львівською міської ради.

Марта Лазарчук, Syla.news

Коментувати

830 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up