"Місячна" хода, що підкорила світ: сьогодні виповнилося б 60 років Майклу Джексону

“Місячна” хода, що підкорила світ: сьогодні виповнилося б 60 років Майклу Джексону

29 серпня відзначається 60-ліття з дня народження світового короля поп-музики Майкла Джексона. Він став першим темношкірим виконавцем, якому вдалось здобути славу світових масштабів завдяки особливій техніці та сценічним прийомам.

Майкл Джексон створив цілу епоху диско музики. Тривалий час пісні його альбомів очолювали світові хіт-паради та зберігають свою популярність й по сьогоднішній день.

Часто композиції поп-короля були простими з точки зору композиторського мистецтва. Експерти стверджують, що їх аранжування було нескладним, але в той же час цікавим. Чого не скажеш про тексти пісень.

Так, наприклад пісня Billie Jean, яку всі добре знають та під яку звикли танцювати, містить слова: “Мені завжди казали: Будь обережний зі своїм заняттям, Перестань розбивати дівочі серця направо і наліво …”.

“Він створив новий тип пісні яка була не тільки цікавою для того, аби під неї танцювати, але й там був уже цікавий текст, який міг чомусь навчити”,  – пояснює член Національної спілки композиторів України  Вероніка Тормахова.

"Місячна" хода, що підкорила світ: сьогодні виповнилося б 60 років Майклу Джексону

Джексон став одним із перших темношкірих музикантів, яким вдалось потрапити на велику сцену та досягнути такого успіху.

“Якщо раніше американська естрада базувалась лише на музиці білих музикантів, то він зробив прорив як чорношкірий музикант. І те, що його відео потрапляли на вершини чартів теж про щось говорить. Це стало визначною подією для багатьох музикантів, які не могли собі цього дозволити, тому його можна назвати “піонером” у цій галузі”, – пояснила Вероніка Тормахова.

"Місячна" хода, що підкорила світ: сьогодні виповнилося б 60 років Майклу Джексону

У своїх виступах він застосовував чимало винаходів: спеціальне взуття, польоти над сценою, “місячна” хода, що принесли йому славу. Візитною карткою карткою стали імпровізації під час виступів, зокрема, під час того, як бек вокал співав приспів, він любив щораз створювати нові інтерпретації. Пізніше цей прийом поширився по всьому світу, не оминувши й Україну.

“Він зробив великий вплив на усю поп-музику, в тому числі й на українську, адже ми по сьогоднішній день слухаємо його пісні, робимо його аранжування, робимо римейки. Ми завжди можемо чомусь у нього повчитися”, – додала Вероніка Тормахова

Дослідники стверджують, що Майкл Джексон був дуже працьовитим та творчим. Однак, на жаль, не встиг реалізувати свою творчість до кінця. 25 червня 2009 року він раптово помер у віці 51 року через зупинку дихання та серця через передозування ліками.

Всього його фінанси оцінюють у 2,8 мільярда доларів, при цьому третину цієї суми співак заробив посмертно із продажу альбомів.

"Місячна" хода, що підкорила світ: сьогодні виповнилося б 60 років Майклу Джексону

Цікаві факти про поп-короля

1. Зріст Майкла Джексона становив 178 см, а вага в різні періоди життя коливалася від 50 до 60 кг.

2. Він зробив чимало пластичних операцій та косметологічних процедур, серед яких ринопластика, татуаж губ та повік, хімічне відбілювання шкіри та підтяжка обличчя.

3. Артист використовував перманентний макіяж під час своїх виступів. Він завжди підмальовував очі, брови та користувався яскравою губною помадою.

4. На початку своєї кар’єри у нього була афрозачіска, однак на початку 1980-х років перейшов на стиль “мокрого” волосся.

5. У своєму одязі король поп-музики надавав перевагу речам із металічними елементами, обшитим камінням Swarovski. Також він зазвичай зупиняв свій вибір на чорних туфлях та брюках, під які обирав білі шкарпетки, тому що вважав, що вони підкреслюють його рухи під час танцю. Його черевики були оснащені спеціальними фіксаторами, що прикріплювались до підлоги та дозволяли Джексону нахилятись майже до підлоги.

6. Після серії пластичних операцій, що викликали дегенеративні зміни носового хряща, поп-король був вимушений носити на обличчі пов’язку.

7. Його улюбленою їжею були гострі смажені курячі крильця із KFC, суші, попкорн та свіжі фрукти, особливо гранати. А із напоїв – апельсиновий та морквяний сік, мінеральна вода і біле вино.

8. Для підтримки фізичної форми співак займався танцями, грав у баскетбол та займався на біговій доріжці.

9. На алеї слави йому присвячено одразу дві зірки: за сольну кар’єру та за участь у бойз-бренді Jackson Five.

10. Улюбленою твариною зірки був шипанзе на ім’я Бабблз, що вмів не лише допомагати йому по дому, але й їв з ним з одним столом.

Наталія Козак, Syla.news

 

Коментувати

672 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up