Як проходять реабілітаційне лікування застраховані особи

Як проходять реабілітаційне лікування застраховані особи

З початку 2018 року медичною реабілітацією на базі санаторно-курортних закладів за рахунок коштів Фонду соціального страхування України було забезпечено понад 23 тис. застрахованих осіб.

Медична реабілітація призначається офіційно влаштованим на роботу пацієнтам після закінчення гострого періоду захворювання. Вона спрямована на відновлення здоров’я хворих працівників. Фонд соціального страхування України здійснює повну оплату проходження курсу лікування застрахованими особами.

“44% осіб за даними І півріччя пройшли відновне лікування за профілем кардіо-пульмонарна реабілітація. Це здебільшого складні патології, вчасна реабілітація після яких дає можливість уникнути інвалідності та повернутись до роботи і повноцінного життя. Зокрема, підгострий період інфаркту міокарда, після операцій на серці, підгострий період захворювань легень, цукровий діабет тощо”, – розповів голова правління ФССУ Володимир Саєнко.

Крім того, відповідно до даних І півріччя цього року, 20% застрахованих пройшли лікування за профілем м’язово-скелетної реабілітації, 14% – за профілем нейрореабілітація, 22% – за іншими профілями.

Читати також:  СБУ ініціює реабілітацію 53-х героїв визвольного руху

За словами Володимира Саєнка, вчасне проходження відновного лікування є одним з головних чинників упередження настання первинної інвалідності:

“Реабілітація передбачає оперативність. Тобто людина їде на реабілітацію не через місяць, після того, як гострий період вже пройшов, а одразу. Це дуже важливо, адже якщо затягувати з цим – ефетивності не буде. Тому ми відмовились від путівок із завчасно визначеними датами заїзду і від зробу пацієнтами довідок. Натомість визначили чіткі строки направлення на лікування і спростили механізм”.

Підставою для направлення на відновне лікування до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу є висновок лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я. Фонд фінансує медичну реабілітацію за профілями:

  • нейрореабілітація (підгострий період інсультів, черепно-мозкових травм);
  • м’язово-скелетна реабілітація (підгострий період після операцій ортопедичних та травматологічних, ревматологічні захворювання);
  • кардіо-пульмонарна реабілітація (підгострий період інфаркта міокарда, після операцій на серці; підгострий період захворювань легень, після операцій на легенях; цукровий діабет);
  • медико-психологічна реабілітація учасників АТО;
  • реабілітація після оперативних втручань на органах зору;
  • реабілітація при порушенні перебігу вагітності (ускладнена вагітність);
  • інша (соматична) реабілітація: підгострий період після оперативних втручань на органах травлення, сечостатевої системи, жіночих статевих органах.
Читати також:  Головного лікаря «чорнобильської» лікарні у Львові затримали на хабарі

Виконавча дирекція Фонду соціального страхування України нагадує, що з 1 січня 2018 року було змінено порядок направлення застрахованих осіб на реабілітаційне лікування за рахунок коштів Фонду соціального страхування України.

Зокрема, механізм надання соціальної послуги було переведено на адресність, а застрахованій особі надано право вибору санаторно-курортного закладу для проходження лікування.

Марта Лазарчук, Syla.news

Коментувати

383 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up