Птахи старіють через шумове забруднення, - дослідження

Птахи старіють через шумове забруднення, – дослідження

Шумове забруднення може пришвидшити старіння птахів, стверджують вчені.

Про це повідомляє ZIK.

Дослідження зябликів-зебри показало, що ті особини, які піддавалися впливу шумового забруднення, старіли швидше, ніж зазвичай, – інформує видання Independent.

Попередні дослідження дійшли висновку, що міські птахи живуть менше за сільських, й у цьому значну роль відіграє високий рівень шумового забруднення.

Вчені з Інституту орнітології ім. Макса Планка у Німеччині та Державного університету Північної Дакоти, США, дослідили вплив шуму, створеного транспортними засобами, на довжину теломери – ділянки ДНК, що захищає гени від пошкодження, – зябликів-зебри.

Читати також:  Неймовірно! Арктичний птах здолав без відпочинку майже 13 тис. кілометрів

Коротші теломери вказують на прискорене біологічне старіння.

У дослідженні, опублікованому у Frontiers in Zoology, зазначено, що пташеняти, які вилупилися з гнізда, на 120 день мали більш короткі теломери, ніж ті, що піддавалися дії шумового забруднення до того, як вони покинули гніздо, та чиї батьки піддавалися його впливу під час відкладання та висиджування яєць.

Зяблики-зебри, що піддавалися дії шуму після покидання гнізда, також мали більш короткі теломери, ніж ті, які взагалі не піддавалися дії шумового забруднення.

Читати також:  Птахи із перевантажувальних станцій сміття у Львові можуть спричини авіакатастрофу

Автори дослідження зазначають, що від 18 до 120 днів після вилуплення є критичним періодом, протягом якого птахи найбільше страждають від шуму. Це період, коли птахи починають вивчати пісень, що може зробити їх більш чутливими до шуму.

Натомість, птахи можуть бути менш чутливими до шуму, залишаючись у гнізді, бо їхні батьки можуть внести поведінкові зміни, щоб захистити потомство від негативних наслідків шумового забруднення.

Syla.news

1097 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up