На Львівщині немає сироватки від зміїних укусів, - Супрун

На Львівщині немає сироватки від зміїних укусів, – Супрун

Сьогодні на Львівщині немає сироватки від укусів змій. Більше того, її вже не застосовують багато років, а замість неї медики використовують альтернативні медичні засоби. Про це під час брифінгу у Львові повідомила виконуюча обов’язки Міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

За її словами, необхідну для українських регіонів сироватку наразі лише у невеликих кількостях виробляє Польща. Однак із закупівлею польських препаратів в Україні виникли труднощі.

“Ми на 18 рік вклали у державну закупівлю сироваток включно із протизміїною, але в нас є проблема, що в Україні є свій рід змій, протиотрута до яких не виробляється в багатьох країнах. Єдиною країною, що виробляє потрібні сироватки є Польща. Але вона не готова зараз реєструвати їх в Україні. І, оскільки вони не зареєстровані, ми не можемо їх купувати через державну структуру”, – розповіла в.о міністра охорони здоров’я. 

Вона додала, що наразі в країні є лише індійська сироватка, надана в якості гуманітарної допомоги. Однак вона може врятувати лише від отрути однієї української змії, в той час як їх налічується не менше п’яти у Львівській області.

Наразі всі необхідні сироватки закуповуються лише за кошт місцевого бюджету.

Вона додала, що у всіх регіонах України є свої, особливі різновиди змій. Відповідно і сироватка до кожної із них повинна підбиратись індивідуально.

Уляна Супрун також пояснила, що отрута українських зімій хоч й небезпечна для здоров’я людини, але має альтернативні варіанти лікування. Так, лікувати хворих можна не лише сироватками, а й іншими відповідними медичними препаратами.

«Необхідної сироватки немає вже багато років і багато років не було таких смертельних випадків», – заявила Уляна Супрун.

Вона додала, що у випадку смерті від укусу змії чотирирічної дитини на Львівщині варто з’ясувати обставини та провести додаткову експертизу, аби точно визначити, чому ж медична допомога виявилась безсилою.

Нагадаємо, що 14 серпня від укусу змії у Львівській міській клінічній лікарні померла чотирирічна дівчинка, яку доставили до Сколівської центральної міської лікарні.

За словами лікаря Сколівської районної лікарні Наталії Козак, та ж індійська сироватка може застосовуватись у важких випадках.

“Ми проводимо інфлюзійну та протинабрякову терапію, однак основним у лікуванні є пройм антикоагулянтів, венатоніків та антибіотикова терапія. В нас є одна доза полівалентної індійської сироватки проти зміїної неспецифічної, в переліку якої є десять змій. Застосовується вона лише у важких випадках”.

Наталія Козак, Syla.news

Коментувати

279 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up