Виявили ген, який збільшує врожайність зернових і знижує використання добрив

Виявили ген, який збільшує врожайність зернових і знижує використання добрив

Дослідники з Інституту генетики і біології розвитку і з Оксфордського університету виявили ген, здатний забезпечити стійку глобальну продовольчу безпеку.

Про це повідомляє видання “Аграрії разом“.

Ще в 1960-х роках з’явилися нові високоврожайні карликові сорти зернових під назвою різновиди Зеленої революції або (GRVs). Ці карликові сорти мають ряд переваг перед звичайними різновидами пшеничних і рисових культур.

У даних сортів коротші стебла і вони приносять набагато більше врожаю, ніж більш високі рослини. Вони також менш сприйнятливі до таких стрес-факторів, як вітер і дощ.

Читати також:  Львівська залізниця приготувала зерновози зимою

Але вирощування GRVs змушує фермерів використовувати велику кількість азотовмісних добрив. Ці добрива є дорогими і завдають значної шкоди навколишньому середовищу.

Самі карликові культури менш ефективні при використанні азоту – побічний ефект білка, інгібуючого зростання, який називається DELLA. Це означає, що фермери повинні застосовувати досить великі кількості азотних добрив для компенсації.

Під час дослідження науковці порівняли 36 різних карликових сортів рису і визначили новий варіант натурального гена, який збільшує темпи росту рослин і дістає азот з грунту.

Читати також:  Підсумки зборів урожаю-2018: намололи 69,3 млн тонн зернових

Виявлений ген збільшує кількість білка GRF4 в рослинних клітинах. GRF4 стимулює активність інших генів, сприяючи поглинання азоту і підвищенню врожайності.

«Ми вважали, що зменшення балансу GRF4-DELLA на користь GRF4 може знизити потребу в високих рівнях добрив при вирощуванні GRV. І несподівано, ми виявили, що підвищення рівнів GRF4 призвело до збільшення врожайності зерна карликових сортів, так і рису і пшениці, особливо при використанні мінімальної кількості добрив », – заявив професор Оксфордського університету Ніколя Харберд.

Syla.news

Коментувати

257 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up