У "Нагуєвичах" до дня народження Каменяра нагороджують лауреатів премії Івана Франка

У “Нагуєвичах” до дня народження Каменяра нагороджують лауреатів премії Івана Франка

Державний історико-культурний заповідник “Нагуєвичі” провів Франковий уікенд до святкування 162-ої річниці від дня народження Івана Яковича Франка. 

Про це повідомляють організатори етнофесту, працівники історико-культурного заповідника “Нагуєвичі”.

“Вже понад два роки поспіль ми святкуємо день народження Івана Франка у форматі етно-фесту. Основна увага акцентована на батьківській садибі Івана Яковича, на відміну від попередніх років, коли святкування проводилось переважно на стежці Івана Франка, що в основному організовувалося районною адміністрацією. Сьогодні ж відбулося покладання квітів до пам’ятника Франка, а далі відбудеться нагородження лауреатів премії імені Івана Франка”, – розповіли організатори.  

Крім того, координатори етно-фестивалю повідомили, що за день до дня народження Каменяра у заповіднику провели Франковий вікенд, на який з’їхались народні майстри з гончарства Микола Величко та Олександр Дворак, майстер склопластики Максим Гончарук, іконописці Левко Скоп та Тетяна Думан, фахівець з свічкового майстерства Наталія Маців, а також реконструкція бойківських обжинків у саду Франка від професора Михайла Хая.

“Також до нас приїжджали дівчата-майстри з аква-гриму. Крім того, ми провели книжкову толоку, де люди могли купувати книги на будь-який смак. До нас на фестиваль завітало багато місцевих художників та письменників, шанувальників творчості Івана Яковича. А в кінці вікенду відбувся святковий концерт, який організувала районна рада”, – зазначають організатори. 

На здобуття Міжнародної премії імені Івана Франка у галузі соціально-гуманітарних наук та україністики було подано 21 роботу. Комітет премії прийняв до розгляду 18 робіт, оскільки інші не відповідали Положенню Премії.

Серед номінантів називають професора І. Бегея, автора навчального посібника “Правничі студії”, Б. Андрушківа, автора книги “Метенів – дорога додому”, академіка В. Андрущенка, академіка Ю. Тамаша тощо.

Нагадаємо, Міжнародна премія імені Івана Франка присуджується у двох номінаціях: “За вагомі здобутки у галузі україністики” та “За вагомі здобутки у галузі соціально-гуманітарних наук”.

Премія є щорічною і вручається 27 серпня – у день народження Івана Франка. Лауреати Премії нагороджуються грошовою винагородою та золотим знаком Лауреата.

Лауреати Премії попередніх років:

у 2016 році – архієпископ-емерит, колишній глава УГКЦ Любомир Гузар з науковою монографією “Андрей Шептицький Митрополит Галицький (1901–1944) провісник екуменізму»;

у 2017 році у номінації “За вагомі здобутки у галузі україністики” – професор Інституту славістики Віденського університету Міхаель Мозер з монографією “New Contributions to the History of the Ukrainian Language”;

у 2017 у номінації “За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук” – заслужений професор Львівського національного університету імені Івана Франка, академік Олег Шаблій з науковою роботою “Суспільна географія” у двох томах.

Ірина Пилипишина, Syla.news

 

 

Коментувати

482 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up