У Китаї відкопали місто з пірамідою, якому 4300 років

У Китаї відкопали місто з пірамідою, якому 4300 років

Довгий час Центральна рівнина, зокрема, середня течія ріки Хуанхе, вважалися колискою китайської цивілізації, що виникла тут між серединою та кінцем ІІ тисячоліття до нашої ери. Проте останні археологічні відкриття в Шімао на півночі Китаю змінили погляд на те, що було центром, а що периферією на зорі китайської цивілізації.

Про це повідомляє Livescience.com.

Під час досліджень з’ясували, що до 2000 р. до н. е. на півночі Китаю існували великі поселення. Більше того, символи, важливі для початків цивілізації, знайдені на Центральній рівнині, з’явилися в Шімао набагато раніше.

Археологи виявили тут місто, якому близько 4300 років і велику ступінчасту піраміду висотою не менше 70 метрів та площею 24 га (240 000 квадратних метрів). Піраміду прикрашали зображення очей та напівлюдей-напітварин. Навколо піраміди впродовж п’яти століть існувало місто. У період найбільшого розквіту його площа сягала 400 гектарів, тобто воно було одним з найбільших у світі.

Читати також:  Видання двох письменників у львівському видавництві профінансують грантами Президента

Сама піраміда складається з 11 сходин, кожна з яких була укріплена камінням. На її вершині знаходилися глинобитні палаци з дерев’яними стовпами вкриті черепицею та величезний збірник для води. Дослідження вказують на те, що приміщення використовували як житло. Мало того, там мешкала не лише еліта міста, але й ремісники. І піраміду і місто оточували численні оборонні споруди.

Археологи також відкрили залишки людських жертвопринесень. Поза східною зовнішньою стіною виявлено шість ям, де знаходилися відрізані людські голови. Морфологічні аналізи свідчать про те, що жертви можуть бути пов’язані з жителями розташованого північніше поселення культури Чжукайгоу. А це, своєю чергою, свідчить про те, що вони могли потрапити у полон під час розширення Шімао.

Читати також:  Видання двох письменників у львівському видавництві профінансують грантами Президента

Іншою несподіванкою стало те, що в усіх будівлях Шімао між кам’яними блоками будівель виявили вироби з жадеїту.

Археологи вже давно знали про існування Шімао, проте вважали, що руїни будівель пов’язані з розташованою поруч Великою китайською стіною. Тільки розкопки, проведені в останні роки, показали, що Шімао набагато старше за Велику стіну.

Syla.news

Коментувати

265 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up