Нацрада з питань телебачення має намір відтермінувати відключення аналогового мовлення

Нацрада з питань телебачення має намір відтермінувати відключення аналогового мовлення

За результатами тестового відключення аналогового мовлення в Києві, Київській і Кіровоградській областях Нацрада з питань телебачення і радіомовлення може перенести дату відключення аналогового сигналу на місяць.

Про це повідомив відповідальний секретар Нацради Олександр Ільяшенко, пише Інтерфакс-Україна.

“Київ, Київська та Кіровоградська області чітко покажуть, які проблеми у нас є. Можливе навіть невелике перенесення дати 1 вересня (початок відключення – ІФ). Але не більше, ніж на місяць”, – зазначив він.

За його словами, найбільшою проблемою запуску залишається забезпечення населення тюнерами.

Ільяшенко наголосив, що Нацрада вже звернулася до Кабінету Міністрів із пропозицією, щоб обласні держадміністрації самостійно оцінили доцільність безкоштовного забезпечення малозахищених верств населення відповідним обладнанням.

“Щодо покриття – “Зеонбуд” визнав, що є 47 міст, де зараз немає цифрового мовлення. Але у всіх цих містах є суспільне мовлення. І у всіх цих місцях від сили здійснюють мовлення два або три канали. Таких міст, де було б 20 телеканалів , а після відключення не залишиться жодного, немає”, – каже Ільяшенко.

За даними Нацради, в Києві після старту відключення аналогового сигналу в аналогу залишиться шість мовників, у Кіровоградській області – два. Також триватиме мовлення НСТУ.

“У Києві під аналогове ефірне мовлення було задіяно 18 передавачів. Усі РЕМ розміщені на вишці КРРТ. Вимикаються передавачі 12 телекомпаній: “1+1”, “Інтер”, “Україна”, “Прямий”, “ICTV”, “НТН”, “М1”, “ТЕТ”, “5 канал”, “СТБ”, “Новий”, “К1”. У Кіровоградській області буде припинено аналогове мовлення 13 телекомпаній загальнонаціонального мовлення: “1+1”, “Інтер”, “Україна”, “Прямий”, “ICTV”, “НТН”, “М1”, “ТЕТ”, “5 канал”, “СТБ”, “Новий”, “К1”, “Мега” і однієї місцевої компанії, що володіє ліцензією на цифрове мовлення – “ТРК” TTV” у Кропивницькому”, – заявив Ільяшенко.

Він також зазначив, що аналогове мовлення є основним способом прийому телесигналу для 17-18% населення України. При цьому в селах 50% населення дивляться аналогове ТБ, 40% – супутникове і 10% – кабельне, у містах 50% дивляться кабельне ТБ, 10-15% – аналогове та інші – супутникове.

Також за словами Олександра Ільяшенка, Міністерство соціальної політики мало провести опитування і надати дані щодо поширеності необхідного обладнання серед населення України. Однак наразі цього ще не зроблено.

За даними продавців електротехніки, в Україні реалізовано 3 млн тюнерів.

Коментувати

306 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up