Дефіцит овочів: як запобігти зникненню природніх вітамінів

Дефіцит овочів: як запобігти зникненню природніх вітамінів

Останні результати досліджень показали, що овочі, які є найбільш важливими компонентами здорового харчування, стають дефіцитом для більшості людей у всьому світі.

Причиною цього передусім є зміна клімату: підвищення температури повітря та дефіцит води – серйозна загроза для світової продукції рослинництва. Згідно з новим дослідженням Міжнародного інформаційного центру, кількість овочів у світі до 2050 року знизяться більше, як на третину.

Як пише британське інформагенство Іndependent.co.uk, дослідники з Університету гігієни та тропічної медицини в Лондоні попереджають: брак овочів стане основною проблемою для здорового харчування людини.

Проте доцент кафедри садівництва та овочівництва Львівського національного аграрного університету Ігор Дидів стверджує, що це все тільки припущення. За його словами, якщо надалі зміна клімату прогресуватиме і буде дефіцит води, то це, звісно, стане проблемою вирощування овочів.

Читати також:  Медики застерігають: споживання ранніх овочів часто є небезпечним

Але вихід все ж є: ріст рослин потрібно підтримувати самостійним зрошенням та удобренням органічними сполуками.

“Навіть у західному регіоні, зокрема, на Львівщині, вже вирощують овочі з допомогою капельного зрошення. Зараз йде збір цибулі, яка вирощена безпосередньо на капельному зрошенні. Львівщина вважається зоною достатнього зрошення. Але бувають періоди, особливо навесні та в серпні, коли рослини потребують багато води, – розповідає Ігор Дидів.

Сприяти рівномірному зволоженню рослинних культур можуть також водоутримуючі гранули.

“Є відповідні технології. Потрібно внести у грунт водоутримуючі гранули. Вони, в свою чергу, фіксуватимуть вологу і поступово будуть віддавати її рослинам”, – коментує доцент.

Проблема дефіциту води торкнулась як західних, так і центральних регіонів України. Адже багато культур через довготривалі зливи отримали рослинні захворювання, а згодом – загинули.

“Цього року на Львівщині у багатьох була проблема з морквою. Вона не зійшла, бо період її дозрівання випав на сухий період. Ціна за кілограм коливалась в межах 20-30 гривень”, – стверджує Ігор Дидів.

 

Читати також:  Медики застерігають: споживання ранніх овочів часто є небезпечним

Марта Лазарчук, Syla.news

Коментувати

323 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up