В Україну потрапили небезпечні ліки від раку

В Україну потрапили небезпечні ліки від раку

В Україні почастішали випадки ввезення і розповсюдження незареєстрованих, контрабандних та фальсифікованих лікарських засобів.

Як повідомляє Асоціація індійських фармацевтичних виробників (IPMA), одна з компаній виявила поширення ряду препаратів, в тому числі для лікування онкологічних захворювань.

«З власних джерел нам відомо, що в Україні якимось чином імпортуються і поширюються серед онкопацієнтів засоби і речовини, що видають себе за лікарські:«ретуксімаб» виробництва Російської Федерації з упаковкою російською мовою, Vidaza з упаковкою турецькою мовою, «Борамілан» з упаковкою російською мовою, не зареєстровані в Україні. Такі факти нами зафіксовані шляхом придбання зразків», – йдеться у звіті ІРМА.

Коментуючи обставини попадання даних препаратів на ринок України, в асоціації припускають, що вони могли бути придбані за рахунок бюджетних коштів РФ або Туреччини, проте не були використані для лікування пацієнтів в лікувальних установах відповідної країни, а «передані» особам, які незаконно їх ввозять в Україну.

Ці препарати також могли підлягати відкликанню або знищенню у відповідній країні по ряду причин, наприклад, через низьку якість, і / або могли бути підробленими.

«Ми вважаємо, що такі засоби потрапляють в Україну нелегально, а використання їх призводить до невиправданих ризиків для українських пацієнтів з точки зору їх життя і здоров’я, а також медпрацівників, які несуть юридичну відповідальність за сприяння незаконному обігу таких засобів», – відзначають в IPMA.

В асоціації нагадують про ризики лікування незареєстрованими, контрабандними та фальсифікованими ліками для пацієнтів.

«Лікування незареєстрованими ліками, а також ліками з ознаками контрабанди або фальсифікації без будь-яких застережень є невиправданим ризиком для українських пацієнтів і ні за яких обставин не може заохочуватися працівниками охорони здоров’я», – підкреслює IPMA.

Крім того, в асоціації сумніваються, що при транспортуванні виявлених нелегальних препаратів не була дотримана належна холодовий ланцюг, яка потрібна для їх зберігання.

«Навіть якщо припустити, що цей лікарський засіб не підробка, ми думаємо, що були порушення в його постачанні, а саме неналежне транспортування могло зумовити великі ризики з приводу його якості, безпеки та ефективності.

В результаті, як мінімум, пацієнти ризикують недоліком або відсутністю лікувального ефекту, який з високою ймовірністю буде мати місце. У гіршому випадку такі препарати при недотриманні температурного режиму можуть стати причиною смерті або втрати працездатності », – наголошують в IPMA.

Разом з тим, в асоціації відзначають важливість питання вартості лікарських засобів для українських пацієнтів.

При цьому «ціни на невідомі субстанції, що видають себе за лікарські засоби, відрізняються від зареєстрованих в Україні лікарських засобів, що поставляються і розповсюджуються в Україні з дотриманням вимог щодо якості, за нашими спостереженнями, в середньому на 30%».

Однак дані препарати не можуть гарантувати ефекту від їх застосування.

Syla.news

448 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up