В Україні планують створити центри підтримки інклюзивної освіти

В Україні планують створити центри підтримки інклюзивної освіти

Уряд визначив, як будуть створені та працюватимуть центри ресурсної підтримки інклюзивної освіти в Україні. Відповідну постанову прийняв під час засідання Кабінет Міністрів.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

Такі центри в Україні з’являться вперше. Передбачається, що вони забезпечуватимуть навчання вчителів шкіл та фахівців інклюзивно-ресурсних центрів, підвищення їх кваліфікації.

Окрім цього, установи проводитимуть аналітичну роботу. Так, вони визначатимуть, як впливає раннє втручання на розвиток дитини з особливими освітніми потребами, як визначити кращу програму розвитку для дитини тощо.

При цьому юудуть враховуватись також побажання батьків. Наприклад, щодо вибору місця та форми навчання.

Центри планують розмістити у кожній області на базі Інститутів післядипломної освіти. Їхня підтримка буде доступною впродовж усього року.

«Центри надаватимуть консультативно-методичну допомогу, крім інклюзивно-ресурсних центрів, ще й іншим установам: соціального захисту населення, закладам охорони здоров’я, посадовим особам облдержадміністрацій, представникам органів місцевого самоврядування та громадським об’єднанням, а також батькам чи законним представникам дітей», –  зауважила генеральний директор директорату інклюзивної та позашкільної освіти МОН Лариса Самсонова.

Вона додала, що центри підтримки будуть збирати інформацію щодо стану інклюзивної освіти, розроблюватимуть програми підвищення кваліфікації для педагогів інклюзивно-ресурсних центрів тощо.

Окрім того, фахівці центру проводитимуть різноманітні семінари та тренінги не лише для педагогів, але й для громадськості. За словами Лариси Самсонової, така просвітницька робота центрів сприятиме підвищенню толерантності у суспільства до людей з інвалідністю.

Syla.news

 

Коментувати

325 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up