Зловживання марихуаною старить мозок на 2,8 роки, – дослідження

Зловживання марихуаною старить мозок на 2,8 роки, – дослідження

Американські вчені з Клініки Амена, Університету Джонса Хопкінса, Каліфорнійського університету в Сан-Франциско і Google з’ясували, як зловживання наркотиками та психічні захворювання передчасно старять мозок.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Journal of Alzheimer, передає Dailymailailymail. На думку вчених, ці дані дозволять більш ефективно сприяти збереженню когнітивних функцій людини.

Дослідники вивчили понад 62 тис. результатів сканування мозку більше ніж 30 тис. осіб у віці від 9 місяців до 105 років. За допомогою комп’ютерної томографії дослідники оцінювали кровообіг в різних областях мозку – його ослаблення пов’язано зі старінням. Науковці вивчили 128 областей мозку, що дозволяють визначити його вік, і порівняли з справжнім віком пацієнта. Різниця в даних вказувала на хороший стан або ж прискорене старіння мозку.

Читати також:  Мільярдера і засновника Cirque du Soleil затримали за вирощування марихуани

“Ґрунтуючись на результатах найбільшого дослідження в області візуалізації мозку, які коли-небудь проводилися, ми можемо відслідковувати поширені розлади та інші фактори, які призводять до передчасного старіння мозку. Лікування захворювань, що викликають старіння мозку, може уповільнити або навіть зупинити цей процес. Особливо важливі дані про наслідки зловживання каннабісом, так як в нашій культурі марихуана починає розглядатися як щось звичайне”, – повідомив психіатр з Клініки Амена.

За допомогою комп’ютерної томографії вчені аналізували взаємозв’язок старіння мозку з впливом різних факторів, включаючи психічні захворювання – біполярні розлади, шизофренію, синдром дефіциту уваги і гіперактивності (СДУГ).

З’ясувалося, шизофренія «старила» мозок в середньому на 4 роки, зловживання марихуаною – на 2,8 року, біполярні розлади – на 1,6 року, СДУГ – 1,4 року, зловживання алкоголем – на 0,6 років.

У той же час, вчені зазначили, що депресія і саме по собі старіння організму, всупереч відомим припущенням, не провокували прискореного старіння мозку.

Syla.news

Коментувати

330 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up