Скоро можуть відмовити "легені планети"

Скоро можуть відмовити “легені планети”

Через знищення лісів і діяльності сільськогосподарських підприємств викиди вуглекислого газу в тропічних регіонах зросли на 20%. Учені б’ють тривогу: незабаром тропічні ліси перестануть справлятися з такою кількістю CO2.

Про це повідомляють “Цікавості”.

«Легені планети», як часто називають тропічні ліси, вже зараз генерують приблизно порівну кисню і вуглекислого газу. Стрімка вирубка лісу призводить до того, що баланс зміщується в бік CO2.

Вчені з університету Единбурга пророкують, що незабаром тропічні джунглі можуть із союзника у боротьбі з глобальним потеплінням стати однією з причин глобального потепління.

Екологи закликають світове співтовариство вжити термінових заходів по захисту лісового покриву Землі.

«Наше дослідження показує, що ліси скоро не зможуть протистояти підвищенню температури і почнуть генерувати парникові гази», — говорить професор Ед Мітчард, один із співавторів дослідження.

Поки що підвищення кількості CO2 стимулює ріст рослин — але заміна лісів на сільськогосподарські угіддя найближчим часом може кардинально поміняти ситуацію.

Тваринництво, яке активно розвивається в тропічних країнах Південної Америки, також вносить значний внесок у глобальне потепління. Ця галузь — найбільше джерело парникових газів, в першу чергу метану.

Парникова активність цього газу в розрахунку на 100 років приблизно у 28 разів вище, ніж у CO2.

Syla.news

Коментувати

714 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up