Львів'яни надсилають листи підтримки Олегу Сенцову в 100-ий день його голодування (ВІДЕО)

Львів’яни надсилають листи підтримки Олегу Сенцову в 100-ий день його голодування (ВІДЕО)

Сьогодні, 21 серпня, 100-ий день голодування українського політв’язня Олега Сенцова. В знак солідарності по всьому світу відбуваються акції з масового надсилання листів на підтримку Олега до консульств Російської Федерації. Львів’яни теж долучилися до акції.  

Про це повідомляє кореспондент Syla.news.

“Наскільки ми знаємо, Олег досі голодує, він зараз у поганому стані. Нещодавно сестра Олега Сенцова Наталія Каплан коротко цитувала лист, який він написав їй. В цьому листі він каже, що він не сподівається на те, що його звільнять і передчуває свій близький кінець. Оскільки ми всі знаємо, що Олег Сенцов не схильний до якогось пафосу чи нагнітання емоцій, це все насправді дуже тривожно. Безумовно Олег зараз потребує нашої максисмальної підтримки. Проте те, що ми зараз можемо робити, – це максимально використовувати всі засоби, щоби донести до нього усіма шляхами нашу підтримку”, – письменник, перекладач, член українського ПЕН-клубу Остап Сливинський. 

Львів'яни надсилають листи підтримки Олегу Сенцову в 100-ий день його голодування (ВІДЕО)

Крім того, він зазначив, що станом на сьогоднішній день Олега Сенцова тримають в інформаційній ізоляції і до нього майже не доходять листи. І додав, що і до нас майже не доходить іноформація від Олега.

Львів'яни надсилають листи підтримки Олегу Сенцову в 100-ий день його голодування (ВІДЕО)

“Це безумовно робиться навмисно, щоб його зламати”, – запевняє Остап Сливинський. 

Кілька днів тому адвокат Олега Сенцова Дмитро Дінзе передав неофіційні твердження російських дипломатів. За його словами, дипломати доволі відкрито в колі своїх колег стверджували:

“Якщо помре Олег Сенцов, то для російської влади це не буде ніякою великою проблемою. Одним в’язнем більше, одним менше”.

Львів'яни надсилають листи підтримки Олегу Сенцову в 100-ий день його голодування (ВІДЕО)

Член українського ПЕН-клубу зазначає, що зараз Олегу Сенцову загрожує смерть.

“Те, що ми можемо зараз робити, – це писати листи, і використовувати всі засоби для того, щоб ці листи до нього потрапляли, незважаючи на бар’єр російської цензури”, – запевняє він. 


Наразі організатори акції ще не підрахували кількість надісланих листів. Проте вони зазначають, що йдеться про сотні звернень на підтримку Сенцова.

“Листи йдуть фактично зі всього світу. Переважна кількість листів надходили електронною поштою. І всі вони будуть роздруковані”, – кажуть організатори акції. 

Листи приймаються російською стороною лише за умови, що всі вони будуть написані російською мовою. Тому всі звернення, які надійшли до членів ПЕН-клубу, будуть перекладені російською.

До написання листів-підтримки Олегу Сенцову доєдналися й відомі письменники та поети. Серед них – Сергій Жадан та Світлани Олексієвич.

“Ми надсилали листа, який був написаний англійською, проте на російській пошті його перекреслили і зазначили, що адреса невірна”, – повідомив член українського ПЕН-клубу.

Раніше, у травні, під час акції у Львові на площі Ринок йшлося про 68 українських в’язнів сумління у Криму та в Росії. Минуло менше ніж три місяці і сьогодні, за даними незалежного монітора політичних переслідувань, їх вже 88, каже Остап Сливинський.

Також нещодавно, двоюрідна сестра Олега Сенцова Наталія Каплан оприлюднила частину листа від брата. У цьому листі Олег сказав, що вже не вірить у своє звільнення, а тому просить не давати йому фальшивої надії та не говорити, що свобода наближається.

“Я відчуваю, що мій кінець близький…”, – написав Олег Сенцов у листі до Наталії Каплан. 

Організатори акції планували передати листи Олегу Сенцову фізично через консульство Російської Федерації у Львові. Проте охоронці консульства не пропустили у приміщення активістів і листи не прийняли, зазначивши, що про таку дію варто попереджати керівництво консульства заздалегідь.

Активісти запевнили, що листи у будь-якому разі будуть передані до міжнародного ПЕН-клубу. До Росії їх надішлють в електронному вигляді.

Ірина Пилипишина, Syla.news 

 

 

Коментувати

414 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up