Динаміка патріотичних настроїв: серпень-2018 (РЕЙТИНГ)

Динаміка патріотичних настроїв: серпень-2018 (РЕЙТИНГ)

За результатами опитування, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» у серпні цього року, патріотами своєї країни вважають себе 82% громадян України. Тільки 13% мають протилежну думку, а ще 5% – не змогли відповісти. 

Найбільше тих, хто підтримує проголошення Незалежності України, на Заході  – 93%. У Центрі таких респондентів 82%, на Півдні – 72%, на Сході – 63%. Тих, хто має протилежну думку, найбільше у південно-східних областях – від 20 до 25%.

Також відносно більше тих, хто не підтримав би сьогодні незалежність нашої держави серед старшого покоління, бідніших верств населення та осіб з нижчим рівнем освіти.

За останні 8 років зросла кількість тих, хто ідентифікує себе громадянином України. Якщо у 2010 році тих, хто міг себе так назвати було 57%, то у 2018 році таких опитаних вже 66%. Цьогоріч зафіксовано найменшу за час досліджень кількість тих, хто ідентифікував себе як жителя свого регіону, міста, села – 19%, а також тих, хто б просто назвав би свою національність – 13%.

Окрім того, майже 70% опитаних громадян вважають, що спадкоємицею Київської Русі є Україна, а не Росія. По іншому вважає 9% українців. При цьому ще 6% вважають, що ані Україна, ані Росія не можуть претендувати на спадок давньоруської держави.

Соціологи додають, що за десять років тих, хто вважає Україну спадкоємицею Київської Русі, побільшало – у 2008 році таких було 54%, а тих, хто дотримується протилежної думки, поменшало – у 2008 тих, хто говорив так про Росію було 18%.

Водночас від 20 до 25% у цих областях нічого не змогли відповісти на це питання, а у східних регіонах взагалі кожен четвертий вважає спадкоємицею Київської Русі Росію.

За даними дослідників, чим вищий рівень патріотизму опитаних, тим частіше вони зазначали, що саме Україна є спадкоємицею Київської Русі.

52% опитаних зазначили, що саме Українська Православна Церква – Київський Патріархат – скоріше має право вважатися історичною правонаступницею Православної церкви, утвердженої в Київській Русі 1030 років тому. Про Українську Православну Церкву Московського Патріархату як правонаступницю говорили 12%, 3% обрали Українську Автокефальну Православну Церкву, 2% – Російську Православну Церкву, 5% – іншу. 27% респондентів не змогли визначитися у цьому питанні.

Коментувати

333 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up