Регіони витратили лише половину суми субвенції на нову українську школу

Регіони витратили лише половину суми субвенції на нову українську школу

1 вересня по всій Україні стартує проект нової української школи. Та попри те, що держава ще в квітні направила на місця 1 млрд гривень на впровадження змін, органи місцевого самоврядування наразі використали лише від 50% до 75% коштів цієї субвенції.

Повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки України.

“У громадах, де найгірша ситуація, місяцями не розподіляли отримані від держави кошти, українські виробники не можуть повністю задовольнити наявний попит і надсилають листи про те, що доставка меблів відбудеться протягом вересня”, – розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час спілкування з освітянами Бродівського району Львівської області сьогодні, 17 серпня.

«Перше, що потрібно знати, – попри затримки всі меблі будуть в школах, адже усі ці гроші цільові, їх неможливо використати ні на що інше, окрім меблів, парт, дидактики для початкової школи.

За її словами, з одного боку, це вказує на “незрілість” депутатів окремих місцевих рад, що місяцями не могли зібратися разом, аби проголосувати за розподіл коштів, чим затримували процес та не давали грошам піти на закупівлі.  З іншого боку, виникла ситуація, коли постачальники “не здатні зараз перекрити наявну потребу в обладнанні”.

Вона додала, що зараз, коли фактично всі органи місцевого самоврядування почали масово проводити тендери, це шкодить й тим місцевостям, де влада всі розподіли зробила вчасно.

«Наразі нам подають зведену інформацію про те, що частка використаних коштів субвенції на НУШ становить від 50% до 75%. Але, чесно кажучи, у низці областей я маю сумніви щодо поданих даних, особливо, якщо співставити їх з тою, що подавалося місяць тому. Такі проблеми з поданням інформації існують давно, тому зараз ми робимо систему, яка зв‘яже нас на пряму зі школами, де заклади самі зможуть розповідати про реальні обсяги того, що отримали»,  – зазначила міністр.

Вона окремо наголосила, що в ситуації, яка склалася, дуже важливо все ж не впадати в конфлікти, а дороблювати роботу, що лишилася.

Також важливо пам‘ятати, що і очільники шкіл, і батьки мають право запитати у своїх органів місцевого самоврядування, скільки коштів з держбюджету область отримала, скільки додала на засадах співфінансування та в які школи було закуплено відповідне обладнання.

Нагадуємо, що 11 областей повністю використали держсубвенцію на автобуси, закупивши їх для довезення дітей до опорних шкіл. Зокрема, Львівщина вже отримала 36 нових автобусів.

Коментувати

320 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up