Через 30 років в Україні не буде зими: експерти дали невтішний прогноз

Через 30 років в Україні не буде зими: експерти дали невтішний прогноз

Українські вчені зробили невтішні прогнози, щодо кліматичної ситуації на території України. До кінця 21 сторіччя практично зникнуть українські ліси, а жителі півдня країни забудуть про таке поняття, як “кліматична зима”.

Про це «ФАКТАМ» розповіла один з авторів дослідження, член міжурядової групи експертів з питань зміни клімату Світлана Краківська, повідомляє Народна Правда.

На її переконання, буде зростати середньодобова температура.

«Є таке наукове поняття, як “кліматична зима”. Вона настає, коли середньодобова температура опускається нижче нуля. Так ось, в середині нинішнього сторіччя зими на півдні України не буде взагалі», – заявила вчений.

За словами Краківської кількість опадів, що випадають в нашій країні за рік, залишаться приблизно на нинішньому рівні, основна їх частина буде припадати на зиму і весну. Влітку збільшиться ймовірність посух, і одночасно зросте кількість короткочасних, але дуже інтенсивних дощів.

«Навколо найбільшої в Європі пустелі – Олешківські піски, посаджений найбільший в світі рукотворний ліс, який стримує просування пісків. На жаль, пожежі і браконьєрські вирубки завдають серйозної шкоди цьому лісу. Ні в якому разі не можна допустити, щоб він зник, адже якщо це станеться, то глобальне потепління допоможе пустелі збільшитися», – попередила вчений.

На думку науковця, однією з найбільшою проблем є те, що пересічний громадянин дізнається з випуску новин, що ураган зірвав дахи будинків, повалив дерева. Але це сталося не там, де живе ця людина, його особисто погодний катаклізм не зачепила.

Ось і складається ілюзія, що з кліматом все більш-менш благополучно, а глобальне потепління – абстрактна «страшилка».

Syla.news

Коментувати

428 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up