"Проект" чи "проєкт"? Лілія Гриневич про новий правопис української мови

“Проект” чи “проєкт”? Лілія Гриневич про новий правопис української мови

Міністр освіти та науки України Лілія Гриневич заявила, що міністерство розробляє проект нового правопису української мови. Про це вона розповіла під час Першого світового форуму українознавчих суботніх та недільних шкіл у Львові.  

Повідомляє кореспондент Syla.news.

Під час своєї промови Лілія Гриневич згадала перший правопис української мови і наголосила на вживанні букв “е” та “є” у слові “прое(є)кт”.

“Я не дарма сказала двічі “проект” та “проєкт”. Пригадаємо перший український правопис, який був прийнятий в 1919 році в УНР, та відомий Харківський правопис, який був прийнятий у 1928 році і дуже постраждав у 30-ті роки 19 століття. Тоді ж у часи “розстріляного відродження”, коли розстріляли Миколу Скрипника, був “розстріляний” і Харківський правопис. І от зараз ми хочемо повернути частину зіпсованих норм”, – зазначила Лілія Гриневич.

Також міністр додала, що український правопис буде багатоваріантним, адже “ми повинні розуміти, що кілька поколінь виросло на тому правописі, яким ми користуємось сьогодні, а тому кардинальні зміни можуть спричинити складнощі”.

Нагадаємо, світовий форум українознавчих шкіл відбувається вперше за часів незалежності України за участі 200 учасників із 36 країн світу.

Співорганізаторами Форуму є  Міністерство закордонних справ України, Міністерство освіти та науки України, Львівська облдержадміністрація, НУ “Львівська політехніка”, МІОК та Світовий Конгрес Українців.

Також, згідно з указом президента про про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови, до Львова завітала Перша леді України Марина Порошенко.

Ірина Пилипишина, Syla.news 

Коментувати

659 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up