“Ліки від раку крові можуть бути у кожному з нас”: презентували реєстр донорів кісткового мозку

“Ліки від раку крові можуть бути у кожному з нас”: презентували реєстр донорів кісткового мозку

У суботу, 18 серпня, відбулася презентація діяльності реєстру донорів кісткового мозку. Підтримати благодійний фонд запрошували чиновників та бізнесменів Тернополя.

Про це повідомляє видання “20 хвилин”.

“Допомагали в організації презентації наші друзі, які вирішили підтримати наш проект. Метою є презентувати нашу діяльність, наш реєстр. Хочемо залучити до допомоги і владу, і бізнес.

Адже зараз проект набув такого масштабу, що ми не можемо самостійно фінансово його підтримувати, – розповідає голова благодійного фонду “Український реєстр донорів кісткового мозку” тернополянин Роман Куць.

За словами засновника фонду, реєстр існує за кошти з благодійних внесків. Частину витрат оплачувала його сім’я, частину друзі, друзі друзів.

Пан Роман каже, що часто потенційні донори, які реєструються, виявляють бажання оплатити вартість проведення аналізу, дехто надсилає більші суми. Але людей, які хочуть стати донорами більшає, не всі мають можливість оплачувати аналіз. Тому для цього потрібні додаткові кошти.

Читати також:  Факт дня. Про ракову пухлину та Гіппократа

Організатори презентації запросили близько сімдесяти гостей.

“Сьогодні тут присутні не лише тернопільські чиновники та бізнесмени, а й гості з Києва, Львова, Білої Церкви”, – зазначає голова благодійного фонду Роман Круць.

“Для того, щоб реєстр донорів повноцінно функціонував, у ньому має бути достатня кількість зареєстрованих людей Щоб це відбулося, охочі стати донорами мають бути свідомими. А для цього вони мають бути добре проінформованими. Тому цей захід може зацікавити  людей, які б сприяли розвитку фонду”, – коментує донор Юрій Гуцолюк.

Він розповів, що став донором для своєї сестри.

“Ми зіткнулися з проблемою, що в Україні таких операцій не роблять, – пояснює чоловік. – Довелося їхати закордон, а саме в Польщу. Лікар сказав, що найкращий варіант – це коли донор – брат. Та ймовірність, що сестра чи брат підійдуть для донорства – 25%”.

Під час презентації голова благодійного фонду “Український реєстр донорів кісткового мозку” Роман Куць ознайомив присутніх з діяльністю реєстру, порівняв роботу існуючого впродовж дев’яти років державного реєстру зі створеним недержавним, розповів про наповненість таких же закордонних реєстрів.

“Шукаючи допомоги для хворого, потрібно знайти його генетичного близнюка, – зазначає пан Куць. – І він може бути будь-де. Та набагато легше знайти потрібного донора в одній країні, бо ДНК у нас схожі. Тому ми й хочемо наповнювати вітчизняну базу”.

Тому, за словами Романа Куця, ті, хто потребує допомоги зможуть знаходити неродинних донорів. Він закликає усіх пам’ятати, що ліки від раку крові можуть бути у кожному.

Читати також:  У 2020 році рання діагностика новоутворень буде безкоштовною

Кожен охочий віком від 18 до 45 років може стати потенційним донором кісткового мозку. Для цього не потрібно проходити надскладних перевірок. Лише заповнити  форму для отримання тест-набору у благодійному фонді,  його надсилають поштою. Безпосередньо діагностику ДНК проводять у Німеччині.

Syla.news

Коментувати

346 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up