Хіміки з'ясували секрет сира-дідугана

Хіміки з’ясували секрет сира-дідугана

Учені детально розповіли про історію сира, який знайшли під час розкопок на території Саккари, та поділились секретом його довгого “життя”.

Про це написало видання “Online Експрес”.

“Ми знайшли найдавніші “тверді” сліди сиру на Землі. Незважаючи на те, що він не був ізольований від навколишнього середовища, лежав у розпеченому піску пустелі і знаходився в лужному середовищі, типово “сирні” білкові молекули змогли дожити до наших днів”, – розповіли вчені.

Вісім років тому єгипетські археологи почали розкопки на території Саккари, найдавнішого некрополя Стародавнього Єгипту, розташованого поруч з Каїром.

Через три роки вони виявили гробницю Птахмеса, одного з правителів Мемфіса за часів Рамзеса II і Сети I.   Його усипальниця була відкрита і описана британськими археологами ще в 1885 році, проте згодом вона була засипана пісками і втрачена для науки.

Всередині неї вчені знайшли не тільки велику кількість похоронних артефактів, а й кілька частково розбитих глиняних горщиків, заповнених якоюсь дивною білою порошкоподібною субстанцією.

Пам’ятаючи про “прокляття мумії”, археологи звернулися за допомогою до хіміків, попросивши їх розібратися в тому, що раніше містилося в цих горщиках, які Птахмес планував забрати з собою в подорож до “полів очерету”.

Розчинивши частину цього порошку в воді і вивчивши його під мікроскопом, Греко і його колеги виявили, що він містив у собі велику кількість цукрів і, приблизно, 90 різновидів частково розкладених білків. В їх число входили казеїн, альбумін, лізоцим, капрін і багато інших ланцюжки амінокислот, які присутні в коров’ячому, овечому або козячому молоці або в кисломолочних продуктах.

Подальший аналіз показав, що сир був виготовлений з коров’ячого молока і “закваски” на базі сичуга теляти.

Що цікаво, в цих залишках сиру були не тільки тваринні, а й бактеріальні білки. Вони, як з’ясували вчені, належали хвороботворним бактеріям Brucella melitensis, що викликає бруцельоз, гостру лихоманку, як у корів та інших тварин, так і в людей.

Єгипетські хроніки часів Нового Царства, як відзначають археологи, містять у собі згадки про спалахи подібної хвороби. Тепер у вчених є однозначні свідчення того, що ці епізоди викликалися Brucella melitensis.

Нагадаємо, раніше журналісти Syla.news повідомляли про знахідку стародавнього сиру.

Syla.news

Коментувати

301 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up