"Поширення української мови закордоном - важливо для іміджу нашої держави", - Марина Порошенко

“Поширення української мови закордоном – важливо для іміджу нашої держави”, – Марина Порошенко

У межах візиту до Львова перша леді України Марина Порошенко взяла участь у роботі Першого світового форуму українознавчих суботніх та недільних шкіл, який зібрав понад 200 освітян із 36 країн світу.

Про це йшлося під час зустрічі з дружиною президента у Національному університеті “Львівська політехніка”. Повідомляє кореспондент Syla.news.

Марина Порошенко зазначила, що вперше за часи незалежності України питання збереження національної ідентичності українців обговорюється на такому представницькому рівні.

“Це історична подія. І дуже символічно, що цей форум відбувається напередодні нашого головного національного свята – Дня Незалежності України. Слід зазначити, що українці, які живуть у діаспорі, є основним джерелом поширення національної мови закордоном. Це вкрай важливо для іміджу нашої держави на міжнародній арені”, – сказала Марина Порошенко.

Також вона додала, що сьогоднішня зустріч відбулася згідно з указом президента про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови. Адже це, каже вона, – питання національної єдності.

Освітній форум складається з двох частин: п’ятої міжнародної конференції “Українська мова у світі” та Лабораторії творчих ідей.

Зі слів організаторів форуму, українознавча школа за кордоном є транслятором тисячолітніх культурних надбань України, джерелом поширення української мови та знань про нашу історію та сьогодення, зокрема й про події на Сході України.

Сучасна українознавча школа за кордоном втілює концепцію національно-патріотичного виховання молоді та формує українську ідентичність.

“За часів бездержавності українська школа за кордоном зберегла національне “я” нашої діаспори. Тому ми не повинні заплющувати очі на проблеми закордонних українських суботніх та недільних шкіл. Український вчитель – це вагомий чинник промоції України у світі, представник нашої “культурної дипломатії”. Для держави співпраця з педагогами, що поширюють знання про Україну за кордоном, має стати одним із головних пріоритетів”, – зазначають організатори. 

Нагадаємо, в рамках форуму відбудеться дефіле вчителів з 36 країн світу на міжнародному форумі українознавчих шкіл.

Ірина Пилипишина, Syla.news

Коментувати

434 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up