Нацкомісія з регулювання питань у сфері енергетики оголосила про план скасування формули "Роттердам +"

Нацкомісія з регулювання питань у сфері енергетики оголосила про план скасування формули “Роттердам +”

Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг оголосила про наміри скасувати формулу “Роттердам +”. У комісії пояснюють, що рішення доречне, адже невдовзі набере чинності новий ринок електроенергії. Раніше незалежні експерти вбачали у цій формулі корупційну складову та джерело надприбутків для виробників теплової електроенергії. 

Про це йдеться у проекті постанови на офіційному сайті комісії. 

Згідно з документом, від початку дії нового ринку електроенергії визнаються такими, що втратили чинність, низка нормативних документів, що раніше регламентували роботу української енергетики: умови і правила здійснення підприємницької діяльності з оптового постачання і передачі електричної енергії, постанови про купівлю електричної енергії виробниками, про формування тарифів тощо.

Серед переліку документів, які планується скасувати, також постанова “Про затвердження порядку формування прогнозної оптової ціни електричної енергії”, більш відома під назвою “Роттердам+”.

Це рішення НКРЕ пояснює потребою впорядкування нормативної бази діяльності на ринку електричної енергії України та для забезпечення вчасної підготовки учасників ринку електричної енергії України до роботи нового ринку електричної енергії.

Як повідомлялося, ухвалений закон “Про ринок електроенергії” передбачає впровадження нової конкурентної моделі ринку, що включає ряд сегментів: ринок двосторонніх договорів, ринок «на добу вперед», внутрішньодобовий ринок, балансувальний ринок і ринок допоміжних послуг.

Нагадаємо, у березні 2016 року Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію на ринок. У ній також враховується ціна на вугілля.

Відповідно до нової методики, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою «вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну».

Через застосування нової формули, теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державного «Центренерго», стали продавати електроенергію дорожче.

Syla.news

 

Коментувати

360 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up