Зубко: Місцеве самоврядування має ключові функції в реформі сільської медицини

Зубко: Місцеве самоврядування має ключові функції в реформі сільської медицини

Первинна медична допомога – одна з головних функцій, делегованих державою громадам. За рахунок медичної субвенції, яку держава передає на місця, громади повинні виконати цю послугу стовідсотково.

Повідомляє прес-служба Кабміну.

За його словами, держава дає кошти, погоджує проекти, а будівництво нових амбулаторій  прерогатива місцевої влади. Технічні вимоги, які розроблені Мінрегіоном, є умовою проектування. Обладнання вони теж мають придбати за рахунок медичної субвенції, згідно з затвердженим переліком МОЗ.

“Зараз ми працюємо над інфраструктурою. Найперше  це повинно бути сучасне приміщення, забезпечене необхідним переліком медичного обладнання, у тому числі з телекомунікаційними можливостями. Головне, що повинно утримати лікаря  це питання житла, заробітної плати та автотранспорту”,  зазначив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

Він також розповів про те, як декларації з лікарями впливають на заробіток медичних працівників. «На сьогодні медична субвенція надходить приблизно в розмірі 225 гривень на одного мешканця. При підписанні угоди з сімейним лікарем – вона збільшується до 370 гривень. Ця сума може змінюватися, залежно від певного коефіцієнта.

“Дитина до 18 років – коефіцієнт 1,5, людина похилого віку, або понад 55 років – 2,0, людина віком від 39 до 65 років – 1,5. Тобто, це не лінійна залежність”, – йдеться у повідомленні.

За його словами, на сьогодні вже понад 15 мільйонів українців підписали угоди з сімейними лікарями. І найактивніше цей процес відбувається у селах.

“Реформа сільської медицини визначена стислими часовими рамками, це 2018 – початок 2019 року. Тому, в нас немає часу на дискусії. Сьогодні для людей, які проживають у сільській місцевості, ми повинні забезпечити якісну послугу – не тільки первинну медичну допомогу першого рівня, а й професійну консультативну допомогу другого рівня”, – наголосив Зубко.

Коментувати

330 огляди
cool good eh love2 cute confused notgood numb disgusting fail

Copyright © 2018 syla.news. Згідно статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства" право власності на продукцію інформаційного агентства охороняється чинним законодавством України.

up